Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studenti

31. 7. 2018   

STUDENTI - ABSOLVENTI PROGRAMŮ JUNIOR ACHIEVEMENT CZECH

Ondřej Beránek - absolvent programu JA Firma, prezident JA Alumni Czech 2016 - 2018 

"Program JA Firma na mém gymnáziu v Ostravě-Hrabůvce je tradiční s dlouhou historii, věděl jsem o něm dlouho a vždy mě účast v něm velmi lákala. Představoval pro mě zajímavou novou výzvu a možnost získání cenných zkušeností. Navíc, zkusit si podnikání už na škole, to je nabídka, která se neodmítá :-) Dnes jsem aktivním ambasadorem programu JA Firma a vždy se snažím rozširovat povědomí o programu a JA. Pro mě to byl skutečně důležitý zlom v životě, ukázalo mi to novou cestu a možnosti a věřím, že by mohla JA Firma pomoci i ostatním."

 beránek

Andrea Palková - OA a SOŠ Choceň, absolventka JA programu SIR

"Určitě bych všem doporučila spolupracovat s Junior Achievement Czech. Na studenty čeká mnoho zkušeností a hlavně možnosti, ke kterým by se možná sami nikdy nedostali.  V roce 2017 jsem se zapojila do projektu Social innovation relay (JA SIR). Což je mezinárodní vzdělávací projekt v rámci kterého jsme měli vymyslet inovativní podnikatelského řešení konkrétního společenského problému. Se spolužáky jsme tomu věnovali spoustu času a úsilí, které se nám samozřejmě vyplatilo. Projekt JA SIR, pro mě byla velká zkušenost. Díky tomu, že jsem absolvovala jeden ze vzdělávacích programů JA Czech jsem splnila jedno z mnoha kritérií k účasti v rámci projektu Leaders For a Day v Bruselu". 

FC článek titulek

Matěj Kapošváry, absolvent programu JA Firma, prezident JA Amlumni Czech 2013 - 2016, viceprezident JA Alumni Europe 2016 -2018, marketingový ředitel společnosti Shopsys

"Chtěl bych doporučit všem, kteří mají možnost se nějak zapojit do aktivit JA, ať už jako vyučující, student, partner či dobrovolník, ať jdou určitě do toho! Stojí to za to!"

kaposvary

Petr Andrýsek, absolvent programu JA Firma, zakladatel společnosti Socialsharks

"Před tím, než jsem začal spolupracovat s Junior Achievement Czech, jsem chtěl být profesionálním vojákem. Takže se dá říci, že JA Firma změnila mé směřování v těch 18ti. Troufám si říci, že k lepšímu. :) Hned po JA Firmě jsme s kamarádem z Firmy zakládali firmu a pak už se to vezlo. Všem podnikavým mladým lidem doporučuji přestat uvažovat a začít. Co nejdříve. Pak mohou stejně jako já patřit k těm šťastlivcům, kteří dělají to, co chtějí a co je baví. NA 100% doporučuji studentům středních škol účast v programu JA Firma. Je to výborný odrazový můstek".

 Andrýsek

Kateřina Šugárková - absolventka programu JA Firma, koordinátorka JA Alumni Czech

"Na našem gymnáziu (Ostrava-Hrabůvka) má už firma, dalo by se říct, dlouholetou tradici. Ještě předtím než jsem se přihlásila jsem znala spoustu absolventů programu, kteří mi o všech výzvách vyprávěli a přestože přiznali, že to nebylo vždy jednoduché, nakonec museli uznat, že takovou příležitost - vyzkoušet si "nanečisto" fungování firmy se vším všudy už jen tak nedostanu. A tak jsem si tu příležitost tedy nenechala utéct".

 sug

Helena Sojková, studentka Karlínské OA a VOŠE, vítězka projektu SIR v roce 2018. 

"Doporučila bych snad každému, kdo má nějaký nápad a chce začít podnikat, aby se přihlásil do nějaké ze soutěží JA nebo přišel na akci. Co mi rok v soutěži SIR dal? Seznámila jsem se se zajímavými lidmi, získala jsem nové kontakty a začala spolupracovat s různými organizacemi. Jsem ráda, že mi společnost JA dává možnost plnit si svůj sen a podporuje mě v tom. Jsem ráda, že mi umožnili udělat catering právě pro ně, což mě posunulo ještě dál. V podnikání jsou důležité vztahy s ostatními, proto jsem ráda, že s JA Czech máme tak dobrý vztah."

SIR 1

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.