Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Partneři

31. 7. 2018   

Michal Nebeský, generální ředitel Citi v České republice

"Citi v České republice dlouhodobě podporuje programy Junior Achievement Czech, zaměřené na podnikatelské vzdělávání díky iniciativě Citi Foundation Pathways to Progress. V relativně malé a otevřené ekonomice České republiky má kvalitní a praktické vzdělávání velikou cenu. Programy JA připravující studenty na vstup do světa práce a podnikání mají spoustu přidané hodnoty ve své simulaci reálných výzev a příležitostí, jež podnikání lidem přináší. S radostí každoročně sleduji, jak při realizaci projektu od prvního nápadu do úspěšné studentské firmy jsou si studenti jistější, roste jim zdravé sebevědomí a získávají zkušenosti, které jistě ocení, až později začnou zakládat skutečné firmy."

Ester Fleischerová, Head of Communications NN

"Společnost NN spolupracuje s organizací Junior Achievement od roku 2015, a to na úrovni celé NN Group, která působí v 18 zemích Evropy a v Japonsku. Oblast společenské zodpovědnosti je pro NN velice důležitá a zastřešuje ji rozsáhlý globální program "Na budoucnosti záleží" (NN Future Matters), jehož cílovou skupinou je mládež ve věku 10-25 let a který se věnuje oblastem finančního vzdělávání, podpory ekonomických příležitostí a zmírňování finanční tísně. Právě s ohledem na první dva pilíře programu je partnerství s JA, tj. společností, která se zaměřuje na přípravu mladých lidí na budoucí pracovní uplatnění, skvělou volbou. Společně tak máme za sebou nejen několik jednodenních inovačních campů (JA Innovation Camp), ale také tři několikatýdenní SIRy (Social Innovation Relay), v rámci nichž zaměstnanci NN působí jako mentoři studentských týmů."

"Jde o spolupráci, která nás upřímně těší. Snažíme se mladým lidem předávat naše zkušenosti z byznysu, oni nás zas na oplátku inspirují svým nadšením, energií a skvělými nápady. Mnohdy nás velice překvapí vysoká kvalita a propracovanost některých návrhů na sociální podnikání a vždy nás strhne fantastická atmosféra těchto společných akcí. Sledovat práci studentů od počátečních projektových nápadů až po jejich finální prezentaci před porotou je čistá radost. Jsou nápadití, učenliví, zdatní ve vystupování před lidmi a - což nás těší nejvíc - aktivně se zajímají o propojení byznysu se společenskou odpovědností. Pevně věříme, že o některých ze studentů, kteří takříkajíc prošli našima rukama, v budoucnosti hodně uslyšíme."

Ing. Martin Mušinský, Ph.D., Talent Management & Organizational Development Country Coordinator Czech Republic

"Společnost Continental Barum s. r.o. dlouhodobě spolupracuje s organizací Junior Achievement Czech v oblasti vzdělávání žáků základních škol. Zástupci společnosti zajišťují výuku předmětu Profesní orientace, kde žáky připravují na jejich budoucí povolání. V základních školách našeho regionu vysvětlujeme žákům, jak důležité je umět se správně rozhodnout, co to je analýza silných a slabých stránek, jak používat své schopnosti a znalosti, jak napsat svůj životopis a v neposlední řadě jak uspět u výběrového řízení a vůbec na trhu práce. Přínosem pro žáky je propojení dané školy s naší společností a propagace naší značky. Žáci se během kurzu dozvědí nové informace, které jsou často používány v každodenním pracovním životě. Také každoročně přebíráme roli porotce ve studentské soutěži středních škol - JA Studentská Firma a JA Veletrh. Zde dokážeme ocenit, jak jsou studenti během svého působení v JA aktivní a šikovní a ohodnotit jejich podnikatelského ducha. Spolupráce s Junior Achievement Czech nás těší a pevně věříme, že energii, kterou do této oblasti věnujeme se nám vrátí v podobě zdatně vychovaných a vzdělaných mladých absolventů."

Lenka Vokáčová, HR Business Partner, ManpowerGroup

ManpowerGroup pomáhá mladým lidem co nejlépe se připravit na to, aby uspěli ve světě práce. Co je nejlepší na Junior Achievement? Že to funguje! Absolventi programů JA jsou angažovaní, podnikaví, motivovaní, umí se lépe rozhodovat. Vstupují pak na trh práce s relevantními zkušenostmi, jsou mnohem lépe zaměstnatelní, dosahují vyšších příjmů. Víme, že mladí lidé jsou budoucností nás všech a je pro nás důležité, aby naše společná budoucnost byla co nejlepší. Právě proto podporujeme Junior Achievement.

Naše cena ManpowerGroup Ready For Work, kterou každoročně předáváme v rámci evropského finále JA Europe Company of the Year Competition, oceňuje tým studentů, kteří v soutěži prokáží své klíčové pracovní kompetence budoucnosti: učenlivost, spolupráci, vytrvalost a kreativitu.

Juraj Polerecký, Head of Marketing, SAP CEE

"Ve spolupráci s Junior Achievement vidíme veľký zmysel a podporu mladých talentov vnímame ako kľúčovú pre našu budúcnosť. Študenti sú so svojimi nápadmi inšpiráciou i pre skúsených manažérov, určite sa od nich máme čo učiť, či už ide o kreativitu, prístup k práci alebo efektivitu. Nadšenie, s ktorým študenti svoje projekty prezentujú, je v dobrom zmysle nákazlivé". 

 

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.