Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studentská JA Firma Smesh z hrabůveckého gymnázia předvedla na evropském finále excelentní výkon

19. 7. 2018   

Letošní nejúspěšnější studentská JA Firma SmeshGymnázia Ostrava - Hrabůvka reprezentovala Českou republiku v rámci evropského finále JA Company Of The Year Competition. Prestižní soutěž, na kterou se sjeli úspěšní mladí podnikatelé z celé Evropy, se uskutečnila v srbském Bělehradu ve dnech 16. -19. 7. 2018. Ačkoli se tým Smesh neumístil na stupních vítězů, jeho výkony byly excelentní. Letošní první místo patří britskému týmu SureLight UK.

belehr Tz1

Soutěžící prezentovali svůj podnikatelský nápad a produkt před diváky a odbornou porotou na pódiu. Následující den je čekala prezentace ve veletržním stánku v centru Bělehradu. Jejich výkony po celou dobu hodnotila odborná porota složená z podnikatelů a významných manažerů napříč obory. Celá soutěž se konala v anglickém jazyce. "Soutěžící museli prokázat vynikající znalost angličtiny, prezentační a prodejní dovednosti. Tým Smesh, který reprezentoval Českou republiku, všechny tyto znalosti a dovednosti zvládl na jedničku. Jsme na něj moc pyšní," prozradil výkonný ředitel neziskové organizace JA Czech Martin Smrž.

web2

Studenti z Gymnázia Ostrava - Hrabůvka díky účasti v rámci této prestižní evropské soutěže získali cennou zkušenost. "29. ročník byl výborný. Bydleli jsme v krásném hotelu, kde jsme měli spoustu možností promluvit si s účastníky z jiných zemí. To byla úžasná příležitost, která nám dala hodně nápadů a spoustu energie pro další pokračování v podnikání. Porotci měli těžké rozhodování, protože každý projekt byl unikátní a měl skvělý nápad. I přesto však zaslouženě vyhrála anglická SureLight, které velmi gratuluji," sdělil člen týmu Smesh Vladan Farkas.

 web3

Prezidentka studentské JA Firmy Smesh Nela Müllerová dodává: "Stavění stánku nám dalo celkem zabrat, ale nakonec jsme vše zvládli a dokonce se nám podařilo prodat i další kusy Smeshbagů. Před panelovou diskuzí panovala v týmu nervozita a respekt z nadcházející části, nevěděli jsme totiž na jaké záludnosti se nás budou ptát. Jakmile jsme však přestoupili před porotu, všechno bylo v pořádku. Poté jsme si šli odpočinout na pokoj a zároveň se zkrášlit na předávání cen. Tato akce byla velkolepá a rozhodně to byla jedinečná událost, kterou si všichni budeme ještě dlouho pamatovat."

 web4

Exclentní prezentaci JA Firmy  SMESH můžete zhlédnout v tomto videozáznamu

Fotogalerie ze soutěže je k dispozici ZDE

O JA Firmě Smesh

Studentská JA Firma SMESH v tomto roce sbírala jeden úspěch za druhým. Zaujala svým podnikatelským záměrem prodeje inovovaného vaku s vonnými pytlíčky, který má za úkol zkvalitnit úroveň cestování.  Kromě vítězství v superfinále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018 získala také první místo na stejnojmenném soutěžním veletrhu, který se uskutečnil v dubnu v pražské Galerii Harfa. Soutěže se zúčastnilo celkem 40 studentských týmů.

Tým SMESH navíc zvítězil i ve speciální vedlejší soutěžní kategorii "Nejlepší výroční zpráva", kterou uspořádal náš parter Citi  a získal i první místo v soutěži JA Titan. 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.