Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Středoškoláci osvěžili Londýn českým pivem

8. 8. 2013   
Středoškoláci osvěžili Londýn českým pivem

Na evropském finále soutěže JA-YE Europe Company of the Year Competition 2013 vzbudili ostravští studenti rozruch svým pivním automatem - Beerboxem.

Na evropském finále soutěže JA-YE Europe Company of the Year Competition 2013, pořádaném mezinárodní neziskovou vzdělávací organizací Junior Achievement, vzbudili ostravští studenti rozruch svým pivním automatem - Beerboxem.

Mladí vynálezci jsou členy studentské společnosti JA, v rámci které se učí, jak takové podniky fungují. S Beerboxem zvítězili v celostátní soutěži, po které následovalo evropské finále v Londýně. V obrovské konkurenci čítající 250 studentů z 35 zemí se českému týmu Frex Company podařilo umístit těsně pod stupni vítězů. "Čtvrté místo mezi třiceti pěti studentskými firmami Evropy, to je přece něco fantastického." říká Taťana Szlaurová, učitelka aplikované ekonomie, pod jejímž vedením studenti realizovali svůj nápad.

Beerbox zvládne načepovat pivo za necelou minutu. Studenti mysleli i na zákon, aby si pivo mohli dopřát jen plnoletí, ověřuje věk každého zákazníka čtečka na občanské průkazy. Jak přístroj funguje je výrobní tajemství. Studenti se obrátili už i na úřad průmyslového vlastnictví. Jestli se Beerbox časem dostane na český trh se uvidí za čtvrt roku, kdy skončí patentové řízení.

Svou originalitou a týmovým duchem zaujali gymnazisté i britské BBC, v jehož ranním vysílání se také objevili jako osobní tip reportérky. 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.