Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Souboj Titanu byl dokonán! Zvítězilo Gymnázium Ostrava – Hrabůvka

13. 6. 2018   

16 týmů středoškolských studentů se dnes sjelo do Prahy poměřit své síly ve speciální ekonomické simulační hře JA Titan. Soutěžící si tak mohli ověřit své znalosti z mikroekonomie, zdatnost v managementu, schopnost týmové práce a komunikace. V této unikátní hře soutěžící řídí fiktivní firmu a vzájemně si konkurují. Vítězem letošního ročníku soutěžní hry JA Titan se stal tým Topjefes z Gymnázia Ostrava -Hrabůvka. Soutěž uspořádala nezisková organizace Junior Achievement Czech.

titan vetsi

Vítězné týmy soutěže JA Titan:

1. místo:

Topjefes -  Gymnázium Ostrava- Hrabůvka, p.o., učitel - Taťana Szlaurová; studenti - Nela Müllerová, Petra Dostalíková

2. místo:

TyŠpatní - V  VOŠ A SPŠ Plzeň, učitel - Pavla Bystřická; studenti - Jakub Votrubec, Petr Holický

3. místo:

GYMMILA - Gymnázium Milevsko, učitel - Jiří Školník; studenti - Pavel Hroch, Karolína Pouzarová

JA Titan je ekonomická simulační hra, která umožňuje soutěžním týmům řídit fiktivní firmy a vzájemně si konkurovat při výrobě a prodeji fiktivního výrobku nazvaného "hologenerátor". Jedno soutěžní kolo představuje 3 měsíce (čtvrtletí) běžného hospodářského roku. Během každého soutěžního kola činí týmy konkrétní manažerská rozhodnutí celkem v 6 parametrech. Stanovují cenu svého výrobku, určují, kolik produktů se bude vyrábět v následujícím období, plánují výdaje na marketing a výzkum a vývoj. Rozhodují o výši kapitálových investic do továrny a jejího vybavení. Posledním rozhodnutím je výše darů na charitativní účely. 
Pro každé soutěžní kolo má tým k dispozici dvě finanční zprávy. Tyto zprávy podávají týmu důležité informace, na jejichž základě činí 6 rozhodnutí pro další období hry. Soutěžící musí mít také velmi dobré znalosti angličtiny, protože celá hra je v anglickém jazyce. Učí se dělat důležitá manažerská rozhodnutí a nést za ně odpovědnost.

"Studenti získají jedinečnou možnost otestovat své dovednosti, které musí být opravdu komplexní. Navíc musí mít perfektní znalosti anglického jazyka, protože celá hra je v angličtině. Pořadí jednotlivých týmů - firem software hry Titan průběžně vyhodnocuje na základě zadaných rozhodnutí. Určujícím parametrem úspěchu týmu je tzv. Index výkonu Titan," vysvětlil výkonný ředitel neziskové organizace Junior Achievement Czech Martin Smrž.

Soutěž JA Titan je jednou z mnoha jedinečných vzdělávacích aktivit celosvětově uznávané neziskové organizace Junior Achievement. Česká kancelář JA Czech byla založena v roce 1992 známým podnikatelem Tomášem J. Baťou. Po dobu existence české kanceláře JA Czech prošlo JA programy již 300 tisíc studentů. Jejím posláním je pomáhat mladým lidem získat praktické zkušenosti z oboru podnikání a pomoci jim k nastartování úspěšné kariéry.

Soutěž se uskutečnila v prostorách našeho partnera Alza.cz. Děkujeme za podporu hlavnímu partnerovi soutěže společnosti HP!

 HP

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.