Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen v Rezidenci velvyslance USA v Praze

27. 6. 2017   

Letošní školní rok byl již po desáté slavnostně uzavřen ve středu 22. června 2017 v Rezidenci velvyslance USA v Praze. Tradiční "Award Ceremony" je každoročním vyvrcholením aktivit JA Czech. V průběhu ceremoniálu Chargé d'Affaires Kelly Adams-Smith společně se zástupci JA Czech, předala studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity ve školním roce 2016/2017.

Award pozvánka

Letošní ceremoniál zahájil předseda Správní rady JA Czech Michal Nebeský a Chargé d'Affaires Spojených Států Kelly Adams-Smith, která ve svém projevu mimo jiné ocenila přínos činnosti JA Czech. Programy propojující svět byznysu a školního vzdělávání pomáhají mladým lidem připravit se na reálně situace podnikatelského a pracovního života.

Studenti převzali ocenění za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech zaměřených na podporu finanční a podnikatelské gramotnosti.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech uvedl: "Slavnostní ceremoniál na konci školního roku je tradicí JA Czech, kterou zavedl před 20 lety její zakladatel Tomáš Baťa. Oceňování studentů se konalo vždy na reprezentativním místě v Praze. Spojení naší organizace s USA je logické, protože organizace Junior Achievement (JA) byla založena v roce 1919 právě tam," dodal Josef Müller.

O Junior Achievement Czech

Junior Achievement Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je jednou z nejstarších neziskových organizací na světě věnujících se vzdělávání. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů. Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa.

Vzdělávací programy JA Czech v České republice od roku 1992 absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. Programy jsou určeny pro všechny stupně škol - JA Firma - studentská firma roku umožňuje studentům založit si vlastní, reálnou firmu a zkusit podnikání, JA Titan - ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy, JA Manažerem nanečisto -  poskytuje studentům vyzkoušet si jednotlivé podnikatelské strategie, lépe porozumět základním ekonomickým zákonitostem, tržním principům a prohloubit své teoretické znalosti, Social Innovation Relay - studentská firma zaměřená na podnikání v oblasti sociálních služeb.

JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. JA Czech úzce spolupracuje s JA Europe a je členem Stálé Konference Asociací ve Vzdělávání (SKAV). Organizace je financována zejména z darů partnerů.

Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz. Fotoalbum k dispozici ZDE.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.