Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

JA Firma týdne: The Owls a Bookworms

11. 1. 2016   
JA Firma týdne: The Owls a Bookworms

Studenti třetího ročníku Soukromé střední odborné školy Hranice se svojí firmou Bookworms chtějí ve svém městě zavést knižní boxy u laviček (viz nákres) na veřejných místech a pořádají i řadu zajímavých akcí. Druhá studentská firma The Owls zapojená i do projektu SFF pracuje na stoličce do auta, která umožní dětem pohodlnější a zdravější cestování v autě a zároveň plní i funkci botníku.

Oběma studentským firmám se podařilo zviditelnit v médiích  - prvnímu článku, který vyšel v Hranickém zpravodaji (12/2015/str. 5),předcházelo setkání s ředitelkou Městského kulturního zařízení v Hranicích Ing. Naďou Jandovou a mluvčím Městského úřadu v Hranicích Ing. Petrem Bakovským a konzultace se starostou Hranic panem Jiřím Kudláčkem.

Hranický Zpravodaj

Hranický zpravodaj, prosinec 2015

Druhý článek z Moravskoslezského deníku vznikl na základě pozvání místostarosty města Ing. Ivo Lesáka, který pozval JA Firmu Bookworms na setkání s architekty města, kde studenti představili architektům i široké veřejnosti svůj podnikatelský nápad. Nápad se velmi líbil, a studentská firma je nyní přizvána do komise pro architekturu, kde v průběhu měsíce ledna 2016 představí další propracovanější návrh, na kterém v současné době spolupracuje s architektem.

Obě studentské firmy jsou vedeny vyučující Ing. Janou Novákovou,  která pro Hranický zpravodaj uvedla: "Letos máme ve škole dva týmy, tedy dvě firmy, které jsou zapojené do tohoto programu. Ten se rozběhl začátkem školního roku, v říjnu došlo k faktickému založení firem. Studenti museli zvolit vhodný podnikatelský záměr, vypracovat finanční zajištění  firmy, rozpočet a provádět veškeré činnosti jako v reálné firmě. V březnu pak zpracují  závěrečnou výroční zprávu firmy a ukončí své podnikání. V dubnu se zúčastní veletrhu JA firem v Praze, kde prezentují svou firmu a zároveň soutěží o nejlepší JA Firmu v republice.

Studenty z The Owls čekají kromě jiného technologické konzultace ve společnosti Hyundai, která je partnerem projektu SFF (Skills for the Future), jehož výhod mohou využívat ty studentské JA Firmy, které si pro své podnikání vyberou služby nebo produkty zaměřené na automobilový průmysl.

Aktivity studentské firmy Bookworms můžete sledovat na Facebooku ZDE.

Bookworms FB

 

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.