Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Hyundai Skills for the Future Award 2015 v Praze

3. 6. 2015   
Hyundai Skills for the Future Award 2015 v Praze

Studenti středních škol z 15 evropských zemí se utkají ve finále soutěže Skills for the Future, Českou republiku reprezentují dvě studentské firmy.

Hyundai Skills for the Future Award 2015, evropské finále soutěže pro studenty středních škol zapojených do projektu Skills for the Future (SFF) se uskuteční
9. června 2015 v Praze v hotelu Grandior. Akce se zúčastní studentské firmy z patnácti evropských zemí. Českou republiku budou zastupovat studentské podniky Nous Vous z  Liberce a Future Movement z Hranic na Moravě. Cílem akce je podpořit podnikatelskou gramotnost studentů středních odborných škol a propojit svět vzdělávání se světem firem.  Akci pořádá nezisková vzdělávací organizace JA Europe ve spolupráci se společností Hyundai.

Evropského finále soutěže se zúčastní pan Byung Kwon Sir, prezident Hyundai Motors Česká republika.  Roli mluvčích či členů poroty přijala řada významných osobností. Jako porotce a mluvčí panelové diskuse přijede do Prahy pan Ivan Hodač, bývalý generální tajemník Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA), v porotě zasedne i pan Vladimír Vošický, generální ředitel Hyundai Motors Česká republika. Českou republiku budou na akci reprezentovat zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Hospodářské komory, Hyundai Motor Czech a další.

Pan Vladimír Vošický, generální ředitel Hyundai Motor Czech k soutěži říká: "Projekt Skills for the Future je vynikající v tom, že studentům poskytuje praktické zkušenosti, ke kterým se během studia většinou nedostanou, a na druhou stranu umožňuje našim zaměstnancům kontakt se školami. Světy vzdělávání a praxe se tak přirozeně propojí, což je obohacující pro obě strany. Osobně se moc těším na to, jaké firmy a podnikatelské nápady evropští studenti do Prahy přivezou a samozřejmě držím palce českým týmům!"

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech, dodává: "Cílem projektu Skills for the Future je poskytnout studentům středních škol takové zkušenosti, které je zvýhodní na trhu práce. Rozdíl mezi výukou a požadavky praxe je někdy až propastný. Věříme, že JA Czech svými aktivitami přispívá k podpoře konkurenceschopnosti českých studentů na pracovním trhu nejen u nás, ale i v Evropě."

Za Českou republiku se soutěže zúčastní dvě firmy, které vzešly z národního finále SFF, které se konalo v rámci soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, veletrh podnikatelských talentů 21. dubna 2015 v Praze (www.jafirma.cz). Do finále postoupila vítězná firma Nous Vous ze Středního odborného učiliště nábytkářské Kateřinky Liberec pod vedením vyučující Lenky Ciglanové a firma na druhém místě - Future Movement ze Soukromé střední školy Hranice, kterou vede vyučující Jana Nováková. Děvčata z Nous Vous zabodovala s projektem autodoplňků pro ženy, které považují svůj vůz za módní doplněk, chlapci z Future Movement zaujali inovativními řešeními pro vylepšení starších vozů.

 

Více informací o projektu a organizacích naleznete zde:

www.skillsforthefuture.eu

www.jaeurope.org

http://www.hyundai.com/eu/

http://www.jacr.cz/projekty/st%C5%99edn%C3%AD-%C5%A1koly/skills-for-the-future.aspx

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.