Studenti

Rostislav Stoklásek
prezident Alumni ČR
vítěz soutěže Studentská společnost JA 2009/2010

Rosta

Účast ve Studentské společnosti Junior Achievement bylo pro mě zásadním mezníkem. Předtím byly mým cílem známky ve škole. Myslel jsem si, že pokud se budu dobře učit, najdu si v budoucnu dobrou práci a budu úspěšný. Ale po roce práce na Studentské společnosti, jejím budování od nuly, to byl neuvěřitelný pocit, když jsme ohlédli zpět a uvědomili si, jaký kus práce jsme odvedli. Navíc kus práce, za který nás porota odměnila prvním místem v soutěži Studentských společností.

Zjistil jsem, že cíle, které si v životě stanovím, můžou být mnohem různorodější, než ty, které jsem doposud měl. Otevřely se mi dveře s milionem dalších možností, jak a čemu se můžu věnovat, co všechno můžu dělat pro to, abych byl v budoucnu úspěšný. Sice jsem už v té době věděl, co chci studovat a co mě baví, ale díky zkušenosti z Junior Achievement jsem mnohem cílevědomější a hledám možnosti tam, kde je ostatní nevidí.
Díky tomu, že si uvědomuji, jak moc Junior Achievement změnilo můj pohled na svět, věřím, že i na ostatní absolventy má tato zkušenost podobný účinek. A proto jsem se rozhodl, že společně se svými kolegy ze studentské společnosti založíme absolventský klub Junior Achievement Alumni. Chtěli jsme dát sobě i budoucím generacím možnost setkávat se s ostatními absolventy i po skončení programu. Absolventi Junior Achievement mají obrovský potenciál dotáhnout to daleko a mimo vzájemná sektání, která jsou už teď velmi inspirativní, jsou kontakty s ostatními absolventy skvělou výhodou do budoucna.
O tom, co chci v budoucnu dělat, jsem měl jasné už dlouho. A věřil jsem, že dobrým studiem toho dosáhnu. Ke své kariéře jsem ale objevil úplně jinou cestu. Může se zdát obtížnější, ale také zábavnější a věřím, že vede mnohem dál. A ať vede kdekoliv, každou její část si užívám a vděčím za to především Junior Achievement!

 

Viktorie Petriková
vicerezidentka Alumni ČR
vítězka soutěže Studentská společnost JA 2009/2010

IMG_3182

Když jsme v září roku 2009 začínali s naší studentskou společností International Opportunities, vůbec jsem netušila, jak moc mi účast v tomto programu zpestří představu o mé budoucnosti. V průběhu roku, kdy jsme naši společnost vedli, se mi naskytlo několik příležitostí, jak vylepšit své dovednosti. Nejvíce jsem ráda za dodání sebedůvěry při prezentování, ktéré nyní každodenně využívám.

Naše společnost byla vyjímečná. Scházeli jsme se ve volném čase a vydávali jsme ze sebe veškerou energii a naše nadšení pro společnost rostlo. Také náš teamspirit nám napomohl k prvnímu místu ve finále a také poskytl možnost zažít evropské finále ve slunečném Caligari. Tyto zážitky mě ohromily tak, že společně s touhou zůstat ve spojení s JA jsme se po skončení soutěže rozhodli založit absolventský klub JA Alumni Czech Republic, který úspěšně rozrůstáme, a díky kterému máme možnost procestovat mnoho cizích zemí a stale rozvíjet své dovednosti. Můj život díky JA dostal jiskru.

 

Studentská společnost WELLDO - SPŠ stavební Val. Meziříčí

Ve studentské společnosti WELLDO jsem si rozšířila vědomosti, získala praxi a poznala nové lidi. Nabyté zkušenosti uplatním v mém možném budoucím podnikání.
- Aneta Rudelová

Obrovská zkušenost v tom, že i z malých nápadů se dá vypěstovat jeden velký, fungující.
- Jonáš Kratochvíl

Díky působení ve společnosti WELLDO jsem si uvědomila, co obnáší podnikání. Není to jen cesta k rychlému a snadnému výdělku, jak jsem si dříve myslela.
- Anežka Adamcová

Zjistil jsem, že všechno je to o spolupráci a dřině. Sám bych neučinil ani zlomek toho, o čem je zde psáno...
- Jan Bittner

Účast ve společnosti mě utvrdila v přesvědčení, že nechci být zaměstnancem, ale chci být svým pánem, investovat svou energii a peníze do činnosti, která mě baví. Aby mohl nastat tento ideální stav, je zapotřebí, jak jsem zjistil, dostatek sebekázně, silné vůle, pevných nervů.
- Vojtěch Bařinka

Působení ve společnosti mi přineslo nové zkušenosti z oblasti filmu a podnikání. Také jsem se přiučila v komunikaci se společnostmi a jejch zástupci.
- Kateřina Sochorová

 

Studentská společnost NAVI, OA Uh. Hradiště

Oproti ostatním volitelným předmětům jsme měli možnost podívat se do praxe. Na vlastní kůži si zažít, jaké to je volit si vedení firmy, zvolit předmět podnikání, komunikovat s odborníky, sjednávat si schůzky se zástupci firem a psát jim e-maily, nést odpovědnost za svá rozhodnutí. K tomu se každé oddělení naučilo něco nového.Naše působení ve společnosti shledávám velice přínosné, hlavně kvůli našemu soukromému životu a praxi. Mohli jsme zvolit cestu obyčejného předmětu, naučit se pár řádků nazpaměť a dostat jedničku, ale my jsme si zvolili cestu mnohem těžší. Cestu, na které jsme se museli naučit vycházet se všemi - i s těmi, co ne vždy byli ochotni přidat ruku k dílu. Museli jsme hodnotit sami sebe i své podřízené. Zjistili jsme, že každý dokáže kritizovat ty ostatní, ale u sebe samotného je člověk opatrnější. A takový poznatek je přece nadmíru důležitý.
- Magda Cíchová, ředitelka personálního oddělení

 

Studentská společnost BEST wine - SOU a SOŠ, SČMSD Znojmo

V průběhu jednoho školního roku jsem si při různých činnostech mohla prakticky vyzkoušet
mnoho dosud získaných teoretických znalostí a dovedností. Při realizaci našich aktivit jsem zjišťovala, že teorie a praxe jsou někdy rozdílné. Získala jsem i negativní zkušenosti, zejména neochotu některých členů společnosti přispět k realizaci našeho podnikatelského záměru. Bude to pro mne ponaučení do budoucna, pokud bych začala sama podnikat.
- Nikola

V naší studentské společnosti jsem se naučil spoustu věcí, například, že úspěch nalaďuje lidi pozitivně a jsou pak ochotni obětovat i něco ze svého pohodlí. Protože bez poctivé práce se úspěchu nedočkají.
- Radek

 

Think Big School

Ve dnech 4. a 5.11.2013 jsme se zúčastnili projektu Think Big School a já bych chtěla jménem celé naší studentské firmy GreenJoy poděkovat Tefonice O2 a hlavně slečně Martině, za skvělé dva dny, které nás naučily rozhodovat se a rozdělit si práci v týmu a hlavně cokoli prezentovat, což v budoucnosti určitě využijeme.

Martina byla skvělá! Stála před 20-ti cizími puberťáky, od kterých určitě nevěděla, co může čekat, ale i tak jí nezmizel úsměv z tváře, energie z ní přímo vyzařovala, byla milá a ještě nám vše vysvětlila zábavnou formou. Myslím si, že všichni členové by si workshop rádi zopakovali a zúčastnili by se i jiných podobných projektů. Takže za nás palec nahoru! Děkujeme!

- Nicol Šuláková

 

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

jaczech@jaczech.czRegionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 QuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.