Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Z Ostravy přímou linkou do Tallinnu

26. 8. 2014   
Z Ostravy přímou linkou do Tallinnu

Přečtěte si článek naší konzultantky Ing. Venduly Rechové o cestě na evropské finále JA-YE Company of the Year Competition 2014!

Taky znáte to pořekadlo, jako slepý k houslím? Tak přesně to se odehrálo loni, když jsem se potkala s Táňou Szlaurovou z mého gymnázia v Ostravě - Hrabůvce. Slovo dalo slovo a já jsem se za pár dní ocitla před třídou plnou puberťáků v Aplikované ekonomii. Tehdy jsem měla udělat "něco", aby pokračovali i oni ve vítězném tažení našeho gymnázia v rámci soutěže o Nejlepší JA Studentskou společnost.
Mám ráda výzvy a navíc, když jsem ve třeťáku tento program absolvovala já, říkala jsem si, že bych taky chtěla být jednou konzultantkou a mít možnost vrátit to, co mi tato zkušenost dala. Vrhli jsme se tedy do práce a tvořili, tvořili a tvořili. No a jak už jistě tušíte, úspěšně. Národní kolo jsme vyhráli a spolu s GreenJoy nás čekal pracovní výlet do Tallinnu, kde se letos odehrálo evropské finále JA-YE Company of the Year Competition.

Vendy2

Tallinn je bezpochyby krásné město a nám k tomu všemu ještě vyšlo počasí. Takže se z pracovní cesty stala milá povinnost. Za sebe musím říct, že smekám před estonským JA, jak excelentně zvládlo celý program. Už po příjezdu do města jste věděli, že tento týden v Tallinu kraluje Junior Achievement. Všude billboardy a poutače k soutěži. Pro mě, marketéra tělem i duší, to byl skvělý zážitek. Je pravda, že jsme se díky nabitému programu nevyhnuli nočním trénováním prezentace, panelové diskuze a dodělávání stánku na veletrh, ale i se spánkovým deficitem byl ten týden opravdu skvělý.
Program začínal prezentacemi. Naše video s paní Janou, produkt HERB-IT a oblečení chlapců vzbudilo velký ohlas. Chodily za námi ostatní firmy, chválily nás a taky jsme se stali miláčkem estonské televize. Proč? Asi tím neformálním jednáním a tím, jak ze všech členů firmy byla cítit pozitivní energie.
Další den jsme očekávali krizi v podobě panelové diskuze, protože všechny ty zvěsti o tom, že když se vás budou ptát na tohle a tamto, tak je to špatně a naopak, nenechají klidným nikoho. Po té, co firma vešla za zavřené dveře, podařilo se mi mou neskrývanou nervozitou rozhodit i jinak klidného Matěje z JA Czech :). Dveře se otevřely, všichni bílí, jak stěna. Zvládli to. Dostávali záludné otázky a to bylo přece dobře. Všem se ulevilo, protože nás už čekala jenom veletržní prezentace.

Vendy3

Poslední den jsme do poslední sekundy chystali stánek a běhali po obchodním centru jak "hadr na holi". Pak se během půl hodiny doslova seběhli všichni porotci u našeho stánku. Šlo vidět i slyšet, že jsou ve velkém očekávání, protože se v kuloárech proslýchalo, že jsme velcí favorité. I přes absolutní únavu, poslední zbytky sil a křečovité úsměvy při prezentaci, to všichni z firmy excelentně zvládli.
Kdybych měla zrekapitulovat celý ten týden, tak každý večer pro nás měli zaměstnanci a dobrovolníci z estonského JA připraven nabitý program, plný kvalitního jídla i dobré zábavy. Podívali jsme se do starého přístavu s obrovským prostorem, ve kterém byla zavěšena ponorka. Měli jsme i možnost si vyzkoušet národní tance a ochutnat tradiční pobaltský Hesburger.

Vendy4

Poslední krásnou tečkou byl galavečer. Prostředí bývalé industriální továrny v přístavu bylo pro mě skvělým zážitkem i inspirací. V hlavě jsem si promítala celý ten týden, a i když to nedopadlo ani podle našich, ani podle představ ostatních (přece jsme byli favorité :) ), musím za sebe říct, že jsem na své svěřence i na JA Czech nesmírně hrdá. Zvládli na čistý papír napsat příběh, na který bude ještě dlouho vzpomínat mnoho lidí, kteří ví, kdo jsou GreenJoy. A já si mohla po sedmi letech připomenout pocit, jaké to je, když reprezentujete Českou republiku, jako ta nejlepší studentská společnost.

________

Vendy _profil

Ing. Vendula Rechová (1989) vystudovala Marketing a obchod na Ekonomické fakultě VŠB-TUO. K marketingu se dostala poprvé v Aplikované ekonomii na gymnáziu Ostrava - Hrabůvka, kdy v rámci programu JA Studentská společnost zastávala pozici marketingové ředitelky. Se svou společností I.G.Elite jako historicky první JA Studentská společnost reprezentovala ČR v Berlíně na evropském finále.
Během studia více a více tíhla k marketingové komunikaci a PR. Je držitelkou certifikátu Akademie PR v rámci APRA. Dnes se věnuje přípravě marketingových strategií, komunikace, eventů a dalších marketingových aktivit pro své klienty.
"Mimo tuhle svou "práci" si plním své dva sny. Snažím se rozvíjet své rodné město Ostravu a zapojila jsem se zpět do organizace JA Czech jako konzultantka. Mohu tím pádem předat své zkušenosti tak, jako byly předány před sedmi lety mně."

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.