Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Velvyslanec USA předal trofeje a certifikáty studentům a učitelům na Award Ceremony neziskové organizace JA Czech

19. 6. 2015   
Velvyslanec USA předal trofeje a certifikáty studentům a učitelům na Award Ceremony neziskové organizace JA Czech

18. května 2015 - JA Czech, česká kancelář nejstarší vzdělávací neziskové organizace na světě, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, uspořádala 17. června 2015 ve spolupráci s velvyslanectvím USA v České republice tradiční slavnostní ceremoniál uzavírající aktivity JA Czech ve školním roce 2014/2015. Akce se aktivně zúčastnil velvyslanec Spojených států amerických, pan Andrew Schapiro, který společně se zástupci JA Czech předal studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity v tomto školním roce (na fotografii předává certifikát studentské firmě MarwIn). Akce se konala v rezidenci pana velvyslance v Praze 6.

Ceremoniálu se zúčastnila i paní Michaela Mitáčková (na snímku dole s panem velvyslancem A. Schapirem, M. Nebeským, předsedou správní rady JA Czech a J. Müllerem, ředitelem JA Czech), která před dvaceti lety, v roce 1995, zvítězila jako studentka Střední průmyslové školy Zlín v soutěži studentských firem JA Czech s firmou Falco. Michaela Mitáčková uvedla: "Zvítězili jsme s charitativním prodejem jogurtů, které jsme nakoupili ve výprodeji. Vygenerovali jsme tak vysoký zisk, že jsme část získaných peněz rozdělili na charitu a část si rozdělili i mezi sebe. Certifikáty, které dostali studenti dnes odpoledne z rukou pana velvyslance, jsme tehdy převzali od pana Tomáše Bati nedaleko odsud, ve Valdštejnském paláci. Program JA Czech nás zřejmě přesvědčil o smyslu podnikání, protože téměř všichni, kteří jsme byli v týmu naší firmy Falco dnes fungujeme coby podnikatelé nebo manažeři ve firmách." Michaela Mitáčková pracuje v současnosti jako vedoucí oddělení marketingu a PR manažerka 14|15 Baťova institutu, p. o. ve Zlíně. Svůj volný čas ale tráví i jako šéfredaktorka regionálního magazínu a spolupracuje s charitativní organizací KORUNKA LUHAČOVICE.

Míša

Studenti převzali ocenění - certifikáty a trofeje za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech, které jsou zaměřené na podporu finanční a podnikatelské gramotnosti na základních, středních a vysokých školách. Jedná se o programy  JA Firma, JA Titan, JA Manažerem na nečisto, Skills for the Future a soutěže o Nejlepší učňovský minipodnik, Brilliant Young Entrepreneurs (BYE) a další.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech uvedl: "Slavnostní ceremoniál na konci školního roku, je tradicí JA Czech, kterou zavedl před 20 lety její zakladatel pan Tomáš Baťa. Oceňování studentů se konalo vždy na reprezentativním místě v Praze. Letošní akce byla již osmá, kterou jsme pořádali ve spolupráci s americkým velvyslanectvím."

Spojení JA Czech s USA je logické - organizace Junior Achievement (JA) byla založena v roce 1919 právě tam.

Fotografie z JA Award Ceremony si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu zde.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.