Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Vítězný projekt JA NN Social Innovation Relay: Dětský sen, který se mění v úspěšně rozjetý byznys

17. 5. 2018   

Výkup nevzhledných potravin, které nesplňují normy supermarketů. Interakce seniorů s mladou generací a ochrana životního prostředí omezením produkce jednorázových plastových obalů. To vše se propojuje v projektu Kupcake, který zvítězil v celorepublikové soutěži studentů středních škol s názvem The NN Social Innovation Relay (JA NN SIR), zaměřené na sociální podnikání. Jeho autorky, studentky Karlínské obchodní akademie a VOŠE, odbornou porotu nejvíce zaujaly podnikatelským záměrem, který spojuje řadu sociálních a ekologických aspektů. Už nyní o zakázky nemají nouzi a plánují vlastní byznys.Projekt JA SIR uspořádala nezisková organizace JA Czech ve spolupráci s NN pojišťovnou a penzijní společností.

Karlínská OA a VOŠE byla letos v soutěži JA NN SIR velmi úspěšná. S projektem "Stop vajglům zábavně" získala také 2. místo. Studenti zaujali nápadem instalace výrazných designových popelníků ve formě terčů, které mají kuřáky zábavnou formou motivovat k odhození nedopalků a tím usnadnit jejich sběr.

Třetí příčku obsadil tým studentů z OA Písek s projektem "Srdcem pro zvířata". Jejich podnikatelský záměr spočívá v podpoře konkrétního útulku pro opuštěná zvířata prodejem speciálních kalendářů, kde jsou nafoceni zvířecí svěřenci tohoto zařízení.

Více informací o soutěži JA NN Social Innovation Relay si můžete přečíst v této tiskové zprávě.   Prohlédněte si také fotogalerii ze soutěže. 

Podrobnosti o vítězném projektu Kupcake najdete v tomto videu.

  kupcake video

Hlavním globálním partnerem projektu JA NN SIR je společnost NN Group zabývající se především pojišťovnictvím a správou investic. Své služby nabízí ve více než 18 zemích, významně zastoupena je zejména v Evropě a Japonsku.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.