Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Vítězem Hyundai Skills for the Future Award 2015 se stali studenti z Velké Británie, Češi se probojovali do TOP 5

10. 6. 2015   
Vítězem Hyundai Skills for the Future Award 2015 se stali studenti z Velké Británie, Češi se probojovali do TOP 5

Studenti středních škol z 15 evropských zemí se utkali ve finále soutěže Skills for the Future v Praze.

Praha 10. června 2015 - Studentská firma SoberDrive z Velké Británie je vítězem Hyundai Skills for the Future Award 2015, soutěže pro studenty středních škol.

Evropské finále soutěže se uskutečnilo v úterý 9. června 2015 v pražském hotelu Grandior a bylo spojené s veletrhem soutěžících firem. Studenti prezentovali své podnikatelské projekty zaměřené na segment automobilového trhu.

 Druhé místo obsadila slovenská studentská firma Way, soutěžící s aplikací pro vyhledávání autoservisů a bronz získali studenti z Francie z firmy Star, kteří do Prahy přivezli koncept štítku s QR kódem, který usnadní práci záchranářům při vyprošťování pasažérů z nabouraného auta. Čeští Future Movement ze Soukromé střední školy Hranice se probojovali se svými inovativními prvky pro aktuální upgrade starších aut do TOP 5 (na fotce s vyučující Janou Novákovou, Caroline Jenner, ředitelkou JA Europe a Michalem Nebeským, předsedou správní rady JA Czech a ředitelem Citibank Česká republika).

Jiří Švarc, prezident Future Movement uvedl: "Práce ve studentské firmě pro nás byla celkem náročná, neustále bylo na čem pracovat nad rámec školních povinností - buď jsme psali výroční zprávu, řešili marketing nebo finance. Ale díky této zkušenosti bych v reálu udělal spoustu věcí jinak a věřím, že lépe."

Jana Nováková, vyučující ekonomických předmětů a vedoucí Future Movement k umístění svého týmu uvedla: "Je skvělé, že se chlapci probojovali do TOP 5, jsme si vědomi rezerv v prezentaci v angličtině před publikem, na tom je třeba se studenty v budoucnu tvrdě pracovat."

Akci slavnostně zahájili Caroline Jener, výkonná ředitelka JA Europe, Byung Kwon Sir, prezident Hyundai Motors Česká republika a pan Michal Nebeský, předseda správní rady JA Czech a generální ředitel Citibank Česká republika.

Pan Antonín Jedlička, člen poroty a ředitel zákaznické péče Hyundai Motor Czech k soutěži říká: "Pro mě bylo fantastické vidět tolik mladých lidí, kteří se aktivně a se zaujetím věnovali práci na svých studentských projektech. Zvládají ve svém věku úžasné věci, takže můžu věřit, že jim náš projekt Skills for the Future  přinesl řadu zkušeností, které pak zúročí na trhu práce, kde tak budou mít zcela jistě konkurenční výhodu."

Soutěže se zúčastnilo dvacet studentských firem z patnácti evropských zemí. Mezi prezentovanými produkty byly např.: inovativní moduly pro starší vozy, řešení pohodlného cestování v autě, designové prvky pro vozy řízené ženami, aplikace pro vyhledání autoservisu nebo řešení bezkabelového spojení mezi vozem a přívěsem.

Porota

Porota se ve svém hodnocení zaměřila na ekonomická kritéria projektů, možnost dlouhodobého růstu, provedení výrobků, inovativnost, marketing, prezentaci a týmovou práci.

Členy mezinárodní jury byli: Ivan Hodač, zakladatel Aspen Institute Prague a bývalý generální tajemník Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA), David Martinez, vedoucí HR & General Affairs Hyundai Motor Europe, Antonín Jedlička, ředitel zákaznické péče Hyundai Motor Česká republika, Jiří Havlín, manažer sekce náboru pracovníků Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) a Alexandros Koronakis, ředitel NewEurope Group.

Součástí akce byla i panelová diskuse na téma Zlepšení uplatnitelnosti na trhu práce: jak řídit inovace a zvýšit konkurenceschopnost v Evropě, které se kromě porotců zúčastnil i pan Petr Černikovský, ředitel pro strategii a evropské záležitosti Ministerstva školství, mládeže a sportu.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech, řekl: "Se společností Hyundai můžeme realizovat velice užitečný projekt, díky kterému studenti prožijí reálné zkušenosti z vlastního podnikání a díky tomu se dokáží zaměřit na to, co je baví a v čem vynikají. Věříme, že jsou tak lépe vybaveni pro vstup na trh práce. Do programu Skills for the Future se přes JA Czech může zapojit kterákoliv střední škola v České republice."

Českou republiku ve finále reprezentovaly dvě firmy, které vzešly z národní soutěže JA SFF FIRMA ROKU, která se konala v rámci akce JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, veletrh podnikatelských talentů v dubnu v Praze (www.jafirma.cz). Do evropského finále postoupila vítězná firma Nous Vous ze Středního odborného učiliště nábytkářského Kateřinky Liberec pod vedením vyučující Lenky Ciglanové.  Společnost Nous Vous soutěžila s projektem designu vozů pro ženy, které auto považují za módní doplněk. Druhou českou studentskou firmou ve finále byli již zmínění Future Movement ze Soukromé střední školy Hranice.

Více informací o projektu a organizacích naleznete zde:

www.skillsforthefuture.eu

www.jaeurope.org

http://www.hyundai.com/eu/

http://www.jacr.cz/projekty/st%C5%99edn%C3%AD-%C5%A1koly/skills-for-the-future.aspx

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.