Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studentská firma Czech-it z Ostravy bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále v Berlíně

15. 7. 2015   
Studentská firma Czech-it z Ostravy bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále v Berlíně

15. července 2015 - Firma Czech-it studentů Gymnázia Ostrava-Hrabůvka vedená vyučující Mgr. Taťanou Szlaurovou, bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále soutěže JA Company of the Year Competition (JA Studentská firma roku) 28. - 31. července 2015 v Berlíně. Studenti, které po prázdninách čeká maturitní ročník, si zatím neužívají prázdnin naplno - intenzivně se věnují zdokonalení v angličtině a v prezentaci a dokončili i výroční zprávu. Firma Czech - it je finalistou soutěže JA Studentská firma roku, veletrh podnikatelských talentů, kterou v České republice organizuje nezisková vzdělávací organizace JA Czech.

Tým Czech-it obsadil druhé místo na soutěžím veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, veletrh podnikatelských talentů, který se uskutečnil 21. 4. 2015 v pražské Galerii Harfa. Kromě druhého místa v hlavní kategorii získal Czech-it i cenu za nejlepší stánek veletrhu a Šárka Königová, viceprezidentka firmy, byla oceněna Reiffeisenbank Student Leadership Award - cenou pro nejlepšího leadera studentského týmu.

Tomáš Šindel, prezident studentské firmy Czech-it, o poslání firmy říká: "Naším záměrem je přesvědčit budoucí studenty, že studium techniky je atraktivní, zajímavé a zábavné, a že mají technické obory široké uplatnění. Zároveň se snažíme studentům podat lepší náhled na studijní i pracovní prostředí Ostravy. Tohoto záměru se snažíme dosáhnout organizací víkendových kempů pro žáky 2. stupně základních škol, protože právě tato skupina žáků se nejintenzivněji rozhoduje, jaký obor a jakou střední školu zvolit. Žáci budou mít zajištěno ubytování, stravu, dopravu i program ve spolupráci s Katedrou energetiky Fakulty strojní VŠB-TU, Science and Technology Centrem v Dolní Oblasti Vítkovice a Landek parkem."

Jitka Bulantová, programová ředitelka JA Czech k přípravám týmu Czech - it na evropské finále uvedla: "Oceňuji nasazení studentů při přípravě na berlínské finále, přestože jsou prázdniny, nenechávají nic náhodě, pracují na sobě a to je dobře. Čeká je prezentace firmy před několika sty diváky z různých evropských zemí, pohovor s odbornou porotou za zavřenými dveřmi i na stánku, to vše v angličtině. Naším cílem je seznamovat studenty se světem podnikání a byznysu a účast na mezinárodním finále takové soutěže bude pro studenty užitečnou zkušeností. Držme jim palce!"

S přípravami pomáhají ostravské firmy

Gymnazistům partnersky pomáhají některé regionální firmy - strategickým partnerem, který zastřešuje program technických kempů je Science and Technology centrum v Dolní oblasti Vítkovice, studenti dále získali také podporu velkých technologických firem, jako jsou samotné Vítkovice holding, a.s. nebo Hametal. Ostravská pobočka jazykové školy Slůně poskytuje studentům hodiny anglické konverzace a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava pomáhá s odborným vedením přednášek.

JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, veletrh podnikatelských talentů v Galerii Harfa

Vítězem dvacátého ročníku soutěžního veletrhu se stala firma Los Penos. V Praze ji zastupoval tým složený ze studentek z Obchodní akademie v Uherském Hradišti. Veletrh se konal 21. dubna 2015 v pražské Galerii Harfa a zúčastnilo se ho přes dvě stě středoškoláků s 38 studentskými firmami, z toho se 22 přihlásilo do některé ze soutěžních kategorií, 12 firem bojovalo o titul Učňovský podnik veletrhu. Výsledky jednotlivých kategorií a vítěze zvláštních cen najdete zde.

O programu JA Firma a soutěži  JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA FIRMA běží v České republice již od roku 1992. Nejčastěji je program zařazován do předmětu aplikovaná ekonomie, ale na některých školách běží mimo školní výuku a studenti na něm pracují výhradně ve svém volném čase.Studenti v rámci tohoto programu založí vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma tak umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungování společnosti od jejího založení až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. Studenti se učí nejen např. všechny nutné administrativní postupy při zakládání firmy, ale i rozhodovací procesy nebo začlenění společenské odpovědnosti do firemního projektu. V rámci programu se studenti se svými společnostmi mohou přihlásit do soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Program u nás úspěšně běží již více jak 20 let.

 

Jak a kdo se může zapojit do programu JA Firma?

Do programu JA Firma se může přes web www.jaczech.cz  přihlásit jakákoli střední škola nebo odborné učiliště z České republiky kdykoli v průběhu školního roku. Na akreditovaná školení programu je možné se přihlásit do 20. srpna 2015.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.