Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studentka z Hranic stínovala manažery Citibank v Praze

12. 6. 2017   

Studentka Soukromé střední odborné školy v Hranicích, s.r.o., Gabriela Minaříková, stínovala manažery Citibank v centrále společnosti v Praze. Studentka získala individuální cenu pro studenta v kategorii CITI NEJLEPŠÍ FINANČNÍ ŘÍZENÍ letos v dubnu, na soutěžním veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2017. Zúčastnila se ho se studentskou firmou Clever 5 a součástí výhry byl i tzv. job shadowing (stínování) manažerů Citibank. 

Stínování Gabriela

Gabriela strávila v pražské centrále Citibank jeden den, během kterého se setkala se zástupci managementu firmy. Dozvěděla se, jaká je pracovní náplň jednotlivých manažerů v oblastech komunikace, zákaznického servisu, IT nebo produktů transakčního bankovnictví. Dopoledne strávila na oddělení Treasury, kde se mohla seznámit s jeho celkovým fungováním, především s ohledem na devizové operace a zajišťování. Současně se seznámila i s procesem řízení likvidity celé banky.

Součástí nabitého programu bylo také setkání s Michalem Nebeským, generálním ředitelem Citibank, který je zároveň předsedou správní rady JA Czech.

Stínování s Michalem

Michal Nebeský ocenil, že se studentka věnuje i jiným aktivitám nad rámec školního rozvrhu: "Oceňuji snahu mladých lidí začít podnikat a dozvědět se něco navíc. Gabriela dnes měla možnost být součástí mezinárodní banky, pochopit její strukturu a řízení. I kdyby její profesní kariéra směřovala zcela jiným směrem než do světa financí, věřím, že pro ni dnešní den znamenal cennou profesní zkušenost do budoucna."

Gabriela považuje návštěvu banky za velmi příjemnou a hodnotila, že bylo zajímavé poznat prostředí banky zevnitř a promluvit si s jejími manažery o roli banky na finančním trhu principech jeho fungování.

Studentská firma Clever 5

Tato studentská firma vznikla v Soukromé střední odborné škole Hranice, s.r.o., oboru Rekreologie a turismus, pod vedením vyučující Jany Novákové.  Studenti se v rámci programu JA Firma zaměřili na prodej nepromokavého sportovního organizéru do bazénu, který nahrazuje igelitové tašky. Více informací najdete ZDE.

Stínování koláž

Společenská odpovědnost Citibank

Citibank se dlouhodobě zaměřuje na rozvoj podnikavosti mladých lidí v rámci iniciativy "Pathways to Progress", kterou podporuje prostřednictvím grantů udělovaných z firemní nadace Citi Foundation. Banka dlouhodobě spolupracuje v této oblasti s celosvětovou organizací Junior Achievement, která poskytuje mladým lidem praktické ekonomické a finanční vzdělání, rozvíjí jejich znalosti a dovednosti, inspiruje je a podporuje v aktivním přístupu k životu, aby se dovedli prosadit a byli dobře připraveni pro vstup na trh práce. Citibank v České republice spolupracuje s neziskovou organizací JA Czech již od roku 1996. V roce 2016 věnovala částku 860 000 korun na projekt JA Firma. Projekt rozvíjí zájem o podnikání u studentů středních škol, kteří si založí vlastní skutečnou obchodní  firmu a získají tak praktickou zkušenost s ekonomickým a finančním řízením firmy od jejího založení až po likvidaci. Do projektu se aktivně zapojují i zaměstnanci Citibank jako mentoři a přednášející na odborných webinářích, aby propojili své znalosti a zkušenosti s budoucí generaci mladých podnikatelů.


Stínování manažerů

Smyslem stínování manažera (angl. job shadowing) studentem je vzájemné obohacení. Student se stane "stínem" manažera, seznámí se s manažerskou praxí, kterou může porovnat s teoretickými znalostmi získanými ve škole nebo např. v praktických projektech, jako jsou např. studentské JA Firmy. Seznámení se s firemním prostředím a náplní práce jednotlivých profesí může studentům usnadnit jejich rozhodování o volbě povolání nebo výběr dalšího studia.

Pro manažery je stínování studenty příležitostí k seznámení se s myšlením a postoji mladých lidí, kteří mohou být jejich potenciálními zaměstnanci či zákazníky.

O JA Czech

JA Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů. Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. 

Vzdělávací programy JA Czech v České republice od té doby absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a pedagogům poskytuje akreditovaná školení. JA Czech je součástí JA Europe a je členem SKAV. Základem vzdělávacího systému JA Czech je propojování světa firem a škol. Organizace je financována zejména z darů partnerů.

Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz. Fotoalbum naleznete ZDE.

#Citi, #Jobshadowing, #JAfirma, #JAveletrh

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.