Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studentka Karlínské obchodní akademie zvítězila v projektu Soutěž a Podnikej

25. 1. 2017   

Vítězkou se stala Anna Suková, studentka Karlínské obchodní akademie, se svým projektem "Hračky s příběhem", který zapojuje sociálně slabé matky do opravy starých hraček, které budou prodávány do dětských domovů. Anna jako výhru získává m.j.i studijní cestu do Chicaga a účast na semináři "Jak podnikat v USA?". Anna se v loňském roce zúčastnila našich vzdělávacích programů podporujících podnikavost a podnikatelskou gramotnost studentů středních škol -  JA Firma a Social Innovation Relay. Z druhého jmenovaného programu, který je zaměřený na sociální podnikání, vzešel i její vítězný projekt pro Soutěž a podnikej

Anna _Sukova _vitezka _soutez _a _podnikej _menší

Studentka Anna Suková, vítězka projektu Soutěž a podnikej. Foto: Viktor Slezák

Naše nezisková vzdělávací organizace JA Czech byla spoluorganizátorem projektu Soutěž a podnikej. Projekt zaměřený na podporu podnikavosti středoškolských studentů vyvrcholil v pátek 20/1/2017 národním finálovým kolem, které se konalo v Prague Startup Centre.

Další informace Vám přinášíme v tiskové zprávě projektu: 

V pátek 20. ledna se v Prague Startup Centre konalo republikové finále Soutěž a Podnikej. Vítězové z  jednotlivých regionálních kol zde prezentovali své podnikatelské projekty před odbornou porotou. Na prvním místě se umístila Anna Suková se svým sociálně zaměřeným projektem "Hračky s příběhem". Oproti regionálnímu kolu se soutěžící ve svých prezentacích více zaměřovali na finální tahy svých projektů. Tedy vstup na trh a finanční aspekty.

Soutěž a Podnikej je soutěž určená pro středoškolské studenty, kteří mají odvahu rozjet své vlastní podnikání. Student se s originálním nápadem přihlásí na webových stránkách soutěže a poté během dvou měsíců dolaďuje svůj nápad s přiděleným mentorem soutěže. Po osmi týdnech tento nápad soutěžící prezentují před porotci v regionálních kolech. Vítězové z jednotlivých krajů se utkali v pátek 20. ledna 2017 v celostátním kole Soutěž   a Podnikej.

"Velmi důležitá je příprava a samotný přednes prezentace. Na prezentaci je krátký čas a během toho by posluchači měli pochopit, co je cílem projektu. Během těchto pár minut je poznat i zapálení soutěžícího a také to, jak věří svému produktu,"dodává rady budoucím soutěžícím zástupce generálního partnera Soutěž a Podnikej a člen poroty Jan Krejčí z pražského inkubátoru UP21.

V porotě celostátního kola zasedli:spoluzakladatel společnosti Liftago Juraj Atlas, Marian Fury, výkonný ředitel v kreativní agentuře Zaraguza CZ, člen správní rady UP21 Jan Krejčí, managing partner společnosti Blackfox Advisors Jan Hybler a marketingový ředitel společnosti KPMG Česká republika s.r.o. Roman Maco.

Na prvním místě se se svým projektem umístila Anna Suková. Její projekt s názvem "Hračky s příběhem" zapojuje sociálně slabé matky do opravy starých hraček, které budou prodávány do dětských domovů. Její vyhlídky do budoucna je prodej hraček přes internet skrze vlastní e-shop, či založení kamenného obchodu.

"Když vyhlásili, že zbývám já a Klára, tak jsem se bála toho, jak to může dopadnout. Velmi se mi líbila její prezentace. A když vyhlásili mě, tak jsem se rozklepala stejně, jako když jsem šla prezentovat. Výhru pořád vstřebávám," komentuje své vítězství těsně po vyhlášení výsledku Anna.

Vyhrává obchodní cestu do Chicaga, Startup balíček FIRESTARTER v hodnotě 60 000 Kč a další zajímavé ceny.

Na druhém místě se umístila Klára Urbanová z Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť se svými vlasovými doplňky HADEMADE. Tímto umístěním vyhrála seminář o Networkingu a jak jej využít a také startup Bootcamp v pražském inkubátoru UP21. Na třetím místě se umístily dva projekty, a to Barbora Romová z Gymnázia Teplice se svou aplikací Bus radar a Vít Černý z brněnského Mendelova Gymnázia se svým projektem Eko Nuts. Ocenění za třetí místo obsahuje seminář o využití internet marketingu a také tříměsíční členství v inkubátoru Prague Startup Center

Informace o všech finalistech naleznete pod následujícím odkazem.

http://soutezapodnikej.cz/celostatni-finale-soutez-a-podnikej/

"První ročník naší soutěže považujeme za úspěšný. Jsme rádi, že jsme měli možnost spolupracovat s tak mladými a talentovanými lidmi. Těšíme se na budoucnost soutěžících a doufáme, že v následujícím ročníku soutěže přilákáme ještě více talentů k cestě podnikání,"komentují průběh soutěže zakladatelé Soutěž a Podnikej Martin Vítek a David Friedl.

Soutěž A Podnikej Finale

Finalisté a porotci, vítězka Anna Suková první zleva. Foto: Viktor Slezák

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.