Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studenti z Chomutova zvítězili v soutěži Hackathon Junior 2016

4. 12. 2016   

Ve dnech 2. - 3. prosince 2016 jsme v Brně ve spolupráci se společností AT&T a Střední školou informatiky, poštovnictví a finančnictví, kde se celá akce také konala, uspořádali Hackathon Junior 2016, první národní programátorskou soutěž pro studenty středních škol. První místo obsadili studenti ze Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy, Chomutov. Akce se uskutečnila v rámci projektu  AT&T Aspire.

Radek Kemr _SPŠE Pardubice

Student Radek Kemr ze SPŠ Pardubice přebírá individuální cenu z rukou Ladislava Vence, Country Managera AT&T v České republice

Výsledky soutěže:

1. místo: tým č. 8, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov

2. místo: tým č. 6, Střední průmyslová škola elektrotechnická, V Úžlabině, Praha 

3. místo: tým č. 15, Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec

IMG_9357

Vítězný tým z chomutovské průmyslovky, zleva:Tomáš Orlovský, Milan Hotovec a Jan Hošek

Individuální ceny, nanodegree a mentoring získali:

Radek Kemr, Střední průmyslová škola elektrotechnická, Pardubice 
Vojtěch Böhm, Střední průmyslová škola elektrotechnická, V Úžlabině, Praha 

Soutěže se zúčastnilo 80 studentů z 12 středních škol z celé České republiky, kteří soutěžili v 15 týmech. Studenti pracovali na zadaných tématech: automatizace, datová analýza, vzdělání a Smart Cities (chytrá města). Akce se uskutečnila pod záštitou Ing. Petra Vokřála, primátora města Brna, Ing. Jana Vituly, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast školství, a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

IMG_8312

80 studentů, 15 týmů, 12 škol 

Studenti zpracovávali hardwarové i softwarové řešení z oblasti tzv. internetu věcí (IoT, Internet of Things). Vyvíjeli funkční prototypy řešení témat jako je např. cílený svoz odpadu a "chytré" popelnice, osobní záchranný pomocník s analyzátorem srdečního tepu, chytré domácí sítě pro řízení součástí domu, detekce vytížení dopravních prostředků apod.

Foto 2 _2 Místo SPŠ V Úžlabbině Praha

2. místo, SPŠE V Úžlabině, Praha,  zleva: Ladislav Chvátal, ředitel rozvoje projektů JA Czech, studenti ze SPŠE V Úžlabině s vyučující Ivanou Durdilovou,   Prof. Ing. Miroslav Kuzdas, CSc., Hospodářská komora ČR; PaeDr. Vladimír Šimíček ředitel SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova 23, Brno a Ladislav Venc, Country Manager AT&T Česká republika

Student Jan Hošek, člen vítězného týmu, student 4. ročníku chomutovské střední průmyslové školy, soutěž okomentoval: "Již delší dobu jsem se zajímal o hackathony, takže jakmile se ke mně dostaly informace o Hackathonu Junior, bylo jasné, že se chci zúčastnit. Všichni tři z týmu jsme jeli do Brna především s cílem přiučit se novým věcem a vyzkoušet si hackathon. Celá akce byla výborná, užil jsem si ji i přes to, že 24 hodin tvrdě přemýšlet je opravdu náročné. A také projekt odprezentovat před porotou po více jak 24 hodinách beze spánku. Výhra je taková třešnička na dortu k super zážitku. Pokud někoho baví programování, doporučuji určitě účast v dalším ročníku!"

Foto 3_3 Místo _SPŠSE VOŠ Liberec _menší

Bronzoví studenti ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy Liberec, zleva, horní řada: Lukáš Frajt, Pavel Srp, Michal Doležal, Michal Simon, dolní řada zleva: Pavel Šafář, Pavel Pilař

Ladislav Venc, Country Manager AT&T Česká republika vidí přínos soutěže v  propojení škol a IT sféry: "Všechny nás překvapila energie účastníků a kreativní nápady, které se na hackathonu objevily. To, co původně začalo jako zajímavý nápad, jak přenést tento typ soutěže mezi středoškolské studenty, se nakonec vyvinulo v podstatně intenzívnější propojení škol a technologické sféry. Společnost AT&T dlouhodobě podporuje vzdělávání a mládež v místech, kde působí. Doufám, že Hackathon Junior nadchne studenty pro hledání dalších příležitostí v oblasti telekomunikací a IT a přitáhne je k technickým oborům."

Ladislav Venc v souvislosti se soutěží potrhuje i roli učitelů: "Poděkování patří vyučujícím, kteří významně přispěli k úspěchu celé akce svým přístupem a otevřenou myslí."

IMG_8456 - Kopie

24 hodin programování v kuse dá jednomu zabrat...

Výkony jednotlivých týmů hodnotila porota složená z expertů společnosti AT&T ve složení: Ladislav Venc, Michal Křídlo, Martin Branč, Petr Novák, Radim Zemánek, István Jóba. 

Zuzana Kirchnerová, speciální koordinátorka projektu Aspire v České republice: "24-hodinová soutěž potvrdila schopnosti studentů koncentrovat se na cíl a v omezeném čase realizovat nekonvenční myšlenky. Podobné zkušenosti máme také z projektových dnů a workshopů konaných pravidelně v prostorách naší společnosti. Bylo úžasné vidět vyučující, kteří přijeli se studenty a po celou dobu soutěže je neúnavně podporovali. Také bych chtěla poděkovat našim kolegům z AT&T Brno, bez kterých by realizace podobného projektu nebyla možná."

Fotografie z akce najdete na našem FB profilu ZDE.

Na Twitteru můžete sledovat #juniorhack2016

B IMG_9165

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.