Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studenti stínovali manažery v Citibank

16. 8. 2016   

citi2

Studenti Jan Zákravský a Tomáš Pavlas spolu s Carmen Maftei, vedoucí evropského HR Citibank a Michalem Nebeským, generálním ředitelem Citibank a předsedou správní rady JA Czech

14. června 2016 dva nadaní studenti Jan Zákravský a Tomáš Pavlas z nástavbového oboru "Podnikání" Středního odborného učiliště Lázně Bělohrad stínovali manažery Citibank v centrále společnosti v Praze. Studenti získali letos v dubnu na soutěžním veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2016, kterého se zúčastnili se studentskou firmou LIGNUM, zvláštní cenu CITI NEJLEPŠÍ FINANČNÍ ŘÍZENÍ, součástí výhry byl i tzv. job shadowing (stínování) manažerů Citibank.

Žáci strávili v pražské centrále Citibank jeden den, během kterého se setkali se zástupci českého i mezinárodního managementu firmy. Dozvěděli se, jaká je pracovní náplň jednotlivých manažerů v oblastech financí, lidských zdrojů nebo komunikace. Odpoledne strávili v oddělení Treasury, kde se mohli seznámit s jeho celkovým fungováním, především s ohledem na devizové operace a zajišťování, které bylo použito na příkladu jejich studentského projektu. Současně se seznámili i s procesem řízení likvidity celé banky. V rámci nabitého programu chlapci také poobědvali s Michalem Nebeským, generálním ředitelem Citibank, který je zároveň předsedou správní rady JA Czech.

Michal Nebeský ocenil aktivitu studentů i nad rámec školního rozvrhu: "Bylo příjemné potkat se studenty, kteří stojí na začátku profesní kariéry, a dát jim nahlédnout pod pokličku bankovního světa. Cením si toho, že v dnešní době, která mladým nabízí neskutečné množství rozptýlení, se chlapci snaží dokázat něco víc, než si jen užít studentského života. Ať už se jednou rozhodnou ve finančnictví pracovat nebo budou s bankou přicházet do styku jen jako zákazníci, doufám, že jim den uvnitř banky pomohl pochopit základy našeho řemesla a odnesli si z něj něco do budoucna."

citi3

V oddělení Treasury

Studenta Jana Zákravského zaujalo oddělení Treasury: "Líbilo se mi, jak v tomto oddělení sledují vývoj kapitálových trhů v podstatě v přímém přenosu." Příjemný byl podle něj i oběd s generálním ředitelem: "S panem Nebeským se mi dobře komunikovalo, byl velice otevřený a upřímný. Zastávat v budoucnu podobnou pozici, jako je ta jeho, by mě určitě lákalo."

Tomáš Pavlas návštěvu banky zhodnotil jako návštěvu jiného světa. Jelikož Tomáš uvažuje o kariéře v oblasti financí, bylo pro něj velice zajímavé poznat prostředí banky zevnitř a promluvit si s jejími manažery o roli banky na finančním trhu principech jeho fungování.

citi

Lucie Polívková, manažerka komunikace pro Českou a Slovenskou republiku s oběma studenty

Studentská firma LIGNUM

Tato studentská firma vznikla v SOU Lázně Bělohrad pod vedením vyučující Dity Plecháčové v rámci programu JA Firma neziskové vzdělávací organizace JA Czech. Žáci se v rámci činnosti firmy zaměřili na vlastnoruční výrobu a prodej dřevěných podtácků. Více informací najdete ZDE .

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.