Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Studenti si pro své školy vykoledovali nová auta

24. 4. 2014   
Studenti si pro své školy vykoledovali nová auta

Hned dvěma českým školám přibyla do dílen nová auta Hyundai i30 ke vzdělávacím účelům.

Těsně před velikonočními prázdninami proběhlo předání automobilů značky Hyundai dvěma školám z České republiky.

Školy vyhrály auta díky zapojení studentů do programu JA Studentská společnost a projektu Skills for the Future, který učí mládež podnikat a realizovat jejich inovativní nápady, což bylo vstupenkou do celoevropské hlasovací soutěže o auta.

"Jsme velice rádi, že naši studenti získají technologický náskok, že budou moci pracovat s takto moderním automobilem, je to něco, co bychom si jinak nemohli dovolit." okomentoval převzetí nové učební pomůcky RNDr. Jan Jirátko, ředitel Střední průmyslové školy Emila Kolbena v Rakovníku.

Auta1

Druhý vůz putoval do dílen Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. 

Auta2

Studenti obou středních škol se rovněž účastnili soutěže Hyundai Award. Do té se zapojilo deset JA Studentských společností, v rámci kterých studenti získávají pod záštitou neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement zkušenosti s reálným podnikáním. Podmínkou zařazení do soutěže Hyundai Award byl podnikatelský záměr spojený s automobilovým průmyslem.

Na odbornou porotu nejvíce zapůsobila JA Studentská společnost Hot & Ice Cup (SPŠ elektrotechnická a informačních technologií Brno) se svým multifunkční hrnkem do auta "Multicup", který umí zahřívat i ochladit nápoj uvnitř nádoby.

Sff Finale

"Tato soutěž mi dala další zkušenosti, a to jak v oblasti týmové spolupráce, tak při prezentování. Dala mi nové znalosti ve všech možných oborech." shrnula své dosavadní zkušenosti Veronika Šoukalová z vítězné školy. Se svými spolužáky bude reprezentovat českou republiku na celoevropském finále Hyundai Award v německém Frankfurtu koncem května. 

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.