Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Student oceněný za leadership stínoval manažery Raiffeisenbank

7. 6. 2016   
Student oceněný za leadership stínoval manažery Raiffeisenbank

Tomáš Daňo s marketingovou ředitelkou Hana Kovářovou v centrále Raiffeisenbank v Praze, foto: Raiffeisenbank 

Student Tomáš Daňo z OU a SOŠ SČMD ze Znojma si letos na soutěži JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2016 odnesl cenu Raiffeisenbank Student Leadership Award - cenu pro nejlepšího lídra studentského týmu. Kromě  účtu eKonto Student získal také možnost strávit den v bance. Tomáš se díky tzv. stínování seznámil s manažerskou prací v praxi. Přečtěte si krátký rozhovor o tzv. job shadowingu v Raiffeisenbank.

Co přesně vaše studentská firma dělá, a jak se jí daří?

Naše firma vyrábí medové hrozny, které jsou zalité medovo­-octovým nálevem. Jde o odrůdové hrozny červeného vína Vavřince sbírané ve viniční trati v Popicích u Znojma. Celý výrobek se vyznačuje plnou chutí vína, med nahrazuje jeho sladkost, ocet se používá jako kyselinka a zároveň funguje jako konzervant. Inspirovali jsme se receptem našich předků.  

Jakou pozici zastáváš ve vaší studentské firmě? Jak ses podílel na jejím vzniku a fungování?

Ve firmě jsem personální ředitel. Protože nás je ve firmě pouze patnáct, všichni jsme se aktivně podíleli i přímo na výrobě a sběru hroznů. V průběhu roku se nám potom vykrystalizoval hlavní tým, který dovedl firmu až na soutěž JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU do Prahy. Ještě nás čeká závěrečné hodnocení všech zaměstnanců i celé firmy.

Co bylo první, co tě napadlo, když jsi získal cenu Raiffeisenbank Student Leadership Award?

Vůbec jsem to nečekal. První co mě napadlo, bylo, že bych si toto ocenění mohl dát do životopisu.

Co podle tebe přispělo k jeho získání?

Pravděpodobně protože dokážu rychle předvídat a reagovat na situaci, jsem komunikativní a asi i vůdčí typ.

RB_předávání Ceny Studetn Leadership Award _1_web

Na veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2016 v Galerii Harfa v dubnu v Praze

Co pro tebe byl největší zážitek ze stínování v Raiffeisenbank?

Zajímavá byla pro mě schůzka s dodavatelem a prezentace reklamní agentury. Měl jsem možnost zažít i ranní poradu, kde jsem získal představu o fungování celého týmu marketingu v bance.

Překvapilo tě něco?

Líbila se mi přátelská atmosféra a kolektiv lidí, kteří mě přijali velmi vřele. S podobným přístupem jsem se setkal vlastně i ve znojemské pobočce, kde jsem se domluvil s panem ředitelem na spolupráci ohledně přednášky pro naši studentskou firmu. Těšíme se na to.

Lákala by tě taková práce? Nebo vůbec práce v bance?

Byla to pro mě zajímavá a obohacující zkušenost, vidět jak funguje takový den v bance. Možná mě přece víc bude lákat podnikání, ale zatím jsem ve třetím ročníku a uvidíme. Vřele bych doporučil i ostatním studentům něco podobného zažít, byl to pro mě obohacující den plný zážitků s příjemnými lidmi.

Čím by ses chtěl živit? Chtěl by ses profesionálně věnovat hokeji?

Určitě bych se chtěl maximálně věnovat hokeji. To by chtěl asi každý sportovec, hokej hraji od svých pěti let. Chtěl bych v budoucnu možná i podnikat ve sportovním odvětví, líbila se mi zkušenost se založením firmy. Nechci zatím předbíhat, vše bude záležet na tom, jak se mi bude dařit v hokeji. Pokud by to šlo, určitě bych chtěl dál studovat, alespoň při práci.  

 

Autor: Raiffeissenbank

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.