Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Společnost AT&T a nezisková organizace JA Czech odstartovaly v Brně druhý ročník vzdělávacího projektu Aspire

11. 10. 2016   

Praha/Brno 11. října 2016 - JA Czech a AT&T, globální komunikační společnost, odstartovaly druhý ročník vzájemné spolupráce v rámci projektu AT&T Aspire, původní firemní vzdělávací iniciativy zaměřené na podporu studentů ve škole i mimo ni. Smyslem projektu je poskytnout studentům praktické zkušenosti v oblasti IT a telekomunikací za podpory dobrovolníků z řad zaměstnanců AT&T.

Foto 2_Petr Červenka Network Operations Manager ATT A Studentský Tým _projekt Aspire _menší

"Projekt AT&T Aspire měl loni úspěch jak u studentů a jejich vyučujících tak i u našich zaměstnanců, kteří do něj byli zapojeni jako dobrovolníci. Pro letošní ročník jsme společně s JA Czech přidali nové aktivity - Hackathon Junior, programátorskou soutěž, sportovní den a workshopy zaměřené na tzv. tvrdé a měkké dovednosti, z nichž některé jsou určeny výhradně pro dívky. Naším záměrem je přitáhnout mladé lidi k oblasti IT a telekomunikací," uvedl Ladislav Venc, generální ředitel AT&T v České republice.

V rámci projektu je připraveno 17 aktivit zahrnujících 8 projektových dnů, 4 workshopy, 3 stínování manažerů AT&T studenty (job shadowing), Hackathon Junior a sportovní den. Dva workshopy jsou připraveny ve spolupráci s další neziskovou organizací Czechitas v rámci jejich projektu Akademie programování, který se zaměřuje na vzdělávání mládeže a dívek v IT.

Organizátoři předpokládají účast zhruba 500 studentů a studentek. Projekt startuje v říjnu 2016 a potrvá do června příštího roku, všechny aktivity proběhnou v Brně.

PODROBNOSTI O PROJEKTU A O PŘIHLAŠOVÁNÍ NAJDETE ZDE.

Ladislav Chvátal, ředitel rozvoje projektů JA Czech, upozorňuje na způsob přihlašování škol: "Kromě přidání nových aktivit jsme změnili i způsob přihlašování pro školy, které nyní bude mnohem jednodušší. Školy se mohou do projektu hlásit přes interaktivní formulář, o kterém najdou více informací na našich webových stránkách."

"V letošním školním roce je naším cílem zvýšit počet zúčastněných škol s cílem dát studentům z menších měst příležitost navštívit naše kanceláře, setkat se s našimi zaměstnanci a dozvědět se o nás více. Zároveň se chceme zaměřit na dívky a přitáhnout je blíže k technologiím, protože jak víme, dokážou být této sféře velkým přínosem," uvedla Zuzana Kirchnerová, speciální koordinátorka projektu Aspire v České republice.

AT&T Aspire v loňském školním roce - projektové dny, stínování manažerů a kreativní karty

Do pilotního ročníku projektu se loni zapojilo 584 studentů z 20 středních škol, kteří se zúčastnili 20 projektových dnů. Do projektu se zapojilo více než 110 dobrovolníků z AT&T. 62 studentů stínovalo manažery AT&T, kteří si vyzkoušeli práci v korporátním prostředí. Tzv. job shadowing pomáhá studentům představit si jejich budoucí kariéru a vzdělávací cestu.

Marie Potůčková, zástupkyně ředitele Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova, Brno vysvětluje, proč se škola zapojila do projektu AT&T Aspire: "Odpověď je jednoduchá. Studenti se potřebují dostat do reálného světa. Dosud máme od studentů na projekt jen pozitivní zpětnou vazbu. Já takovým aktivitám tleskám a ve škole děláme všechno proto, aby se mohli zúčastnit takových projektů. Studenti si zkusili, jaké to je prezentovat se na veřejnosti, práci v týmu - jak se v týmu nastavují pravidla, komunikaci a prezentaci. Myslím si, že to jsou věci, které jim ve škole můžeme nabídnout jen v omezeném rozsahu."

O filantropii a sociálních inovacích v AT&T

AT&T se zavazuje podporovat vzdělávání, posilovat komunity a zdokonalovat kvalitu života. Díky těmto aktivitám má firma dlouholetou tradici investování do vzdělávacích projektů, propagování vzdělávacího a ekonomického úsilí nebo řešení komunitních potřeb. AT&T Aspire je původní firemní filantropická iniciativa podporující inovace ve vzdělávání díky rozmanitým zdrojům zaměřená na podporu financování, technologií, firemního dobrovolnictví a mentoringu. Díky projektu Aspire společnost překročila hranici 250 milionů dolarů v rámci plánu investování 350 milionů dolarů do vzdělání v období let 2008 - 2017.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.