Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Program Aspire AT&T letos umožní praxi 500 studentům a přiláká dívky do IT

23. 1. 2018   

Nezájem o absolventy SŠ bez praxe a nedostatek žen v IT - tyto problémy nyní eliminuje speciální vzdělávací program ASPIRE AT&T

Získat praktické zkušenosti už během studia na střední škole je k nezaplacení. Absolventi po maturitě často narážejí na problém, že zaměstnavatelé požadují praxi. Kde ji však získat? Z tohoto začarovaného kruhu může nyní řadě studentů pomoci speciální vzdělávací program ASPIRE AT&T. Až 500 mladých lidí se může do konce školního roku zúčastnit unikátních workshopů, které jsou určeny pro studenty SŠ s cílem zprostředkovat jim praktickou zkušenost.  

Tuto jedinečnou možnost mají nyní středoškoláci z celé republiky, pro které je v letošním roce v brněnském Campus Science Parku připraveno celkem 12 speciálních vzdělávacích aktivit. Přímo v prostorách nadnárodní společnosti  AT&T se uskuteční tři typy workshopů, které svou náplní zaujmou studenty škol s technickým i humanitním zaměřením. 

Prvním z těchto workshopů je jednodenní "Hands on experience", který je určen primárně pro studenty 3. ročníků středních škol zaměřených na IT a sítě. Uskuteční se celkem v šesti termínech. Cílem je účastníkům ukázat reálné příklady z praxe a předat jim zkušenosti s konfigurací síťových zařízení značky Juniper/Czechpoint. "Dva nejaktivnější účastníci každého workshopu Hands on experience budou mentory vybráni, aby se zúčastnili speciální akce Job shadowing. V rámci které získají jedinečnou možnost "stínovat" celý den vybraného zaměstnance společnosti AT&T a vytvořit si reálnou představu, co všechno obnáší práce v nadnárodní IT společnosti," prozradil výkonný ředitel neziskové organizace JA Czech Martin Smrž.

Program Aspire láká do oboru IT mladé dívky a boří mýty o výhradně mužské profesi

Druhou aktivitou programu Aspire jsou také dvě speciální jednodenní vzdělávací akce s názvem "Woman in IT", které jsou určeny výhradně pro dívky. Jejich misí je představit mladým studentkám oblast IT a přiblížit jim možnosti jejich pracovního uplatnění v tomto oboru. "Chceme dívkám ukázat, že obor IT nabízí do budoucna obrovský potenciál možného uplatnění, prostor pro vlastní kreativitu, a zapojení talentu ze všech možných směrů. A je škoda, že dívky často zůstávají stranou. Přitom vkročit do IT není nijak obtížné, a proto jsme pro dívky připravili tento praktický program, kde je prvními krůčky programování zábavnou formou provedeme. A tak snad pomůžeme nejen jim, ale i firmám, které se neobejdou bez nových talentů v IT a diversity v pracovních týmech," přiblížila Barbora Bühnová z neziskové organizace Czechitas, která pro workshop Woman in IT dodává odborné lektory.

Workshopy pro střední školy i s humanitním zaměřením

Posledním typem vzdělávací aktivity v rámci letošního programu Aspire je jednodenní workshop "Soft skills", kterého se mohou zúčastnit studenti všech středních škol i s humanitním zaměřením. Uskuteční se celkem čtyřikrát a je vhodný pro studenty třetích a čtvrtých ročníků. Tito budoucí potenciální uchazeči o zaměstnání se naučí, jak správně sestavit životopis, připravit se na pohovor, zdokonalí své umění prezentovat a v závěru na základě osobnostních testů objeví jakou roli zastávají v týmu a pro jakou profesi mají do budoucna předpoklady.

Předpokládaná  účast je zhruba pět stovek studentů. Vzdělávací aktivity potrvají až do konce školního roku. Všechny workshopy se uskuteční v sídle společnosti AT &T v Campus Science Parku v Brn ě. Poslední aktivitou programu Aspire je "youtuberská konference" pro 200 účastníků dne 14. června 2018.

 

#attimpact #aspire #jaczech  

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.