Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Prezidenti trénovali ve Zlíně a v Praze

26. 10. 2015   

Ve dnech dvanáctého a čtrnáctého října proběhly v Praze ve školícím středisku společnosti Hyundai Motor Czech a ve Zlíně v Baťově vile workshopy - Manažerský trénink prezidentů JA Firem. V obou městech se akce zúčastnilo 104 studentů v doprovodu svých vyučujících.

Učitelé Web

Vyučující, kteří doprovodili své studenty na workshop do Prahy.

Studenti byli seznámeni s projektem Skills for the Future (SFF), který již třetím rokem spoluorganizují společnosti Hyundai a JA Czech. Následovalo představení konzultantů - dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti Hyundai. Jejich úkolem bude pomoci studentským firmám zapojených do projektu SFF s uchopením vhodného podnikatelského záměru a jeho realizací v praxi. Konzultanti a vyučující společně diskutovali o možnostech vzájemné podpory studentských firem, jak ze strany konzultantů, tak i učitelů.

Prace Ve Skupine Web

Studenti pracují ve skupinkách s konzultanty z Hyundai. 

Vyučující Ing. Lukáš Sobotka ze SPŠ Dopravní, a.s. Praha byl spokojen s přínosem setkání studentů a zástupců firmy: "Akce jako jsou workshop prezidentů, mají výrazný vliv na motivaci studentů z hlediska jejich další práce pro JA Firmu. Setkání se zástupci společností je velkým přínosem z hlediska "neformálního učení", kdy studenti získají cenné informace ohledně podnikové praxe. Rád bych se osobně zúčastnil druhé části workshopu, která je určená pro studenty, vzhledem k možnosti navázání ve výuce JA Firem studentské společnosti. Současně musím ocenit možnost využití aplikace JA, která posouvá výuku směrem k přirozenému prostředí studentů."

Michaela Baboráková, koordinátorka projektu SFF ze společnosti Hyundai, workshopy okomentovala: "Velký přínos workshopů vidím v osobním setkání vyučujících, studentů a našich konzultantů. V dnešní době, kdy většina komunikace probíhá on-line je fajn poznat, jaký konkrétní člověk se skrývá za e-mailovou adresou. Těším se na spolupráci mých kolegů - dobrovolníků se studenty a doufám, že práce na projektu pozitivně obohatí obě strany."

J Nováková Malá Orez

Vyučující Jana Nováková ze SSOŠ Hranice se svými studentkami v Baťově vile.

Ing. Dagmar Václavíková ze SPŠS, Vsetín, která byla na workshopu SFF se svými studenty  poprvé, ocenila motivační potenciál workshopu: "Workshop prezidentů se mi moc líbil. Jako začátečník v této oblasti jsem dostala řadu cenných informací. Jak od pracovníků JA, tak od již zkušenějších vyučujících. Největší přínos ale vidím v nadšení svých studentů, se kterým opouštěli Baťovu vilu. To dokládá i jejich dnešní dvouhodinová prezentace, ve které předávali získané poznatky ostatním členům naší firmy. Věřím, že jim pracovní elán dlouho vydrží."

Možnost setkat se s ostatními pedagogy zapojenými do projektu ocenila Ing. Ivana Strachotová z Gymnázia Stříbro: "Akce se mi moc líbila, po celou dobu byla velice příjemná a milá atmosféra. Cením si možnosti setkat se s ostatními učiteli i vedením celého projektu, při kterém je možno si získané zkušenosti s výukou předmětu  JA firma konzultovat a někdy i získat novou inspiraci pro motivování studentů."

10 Tipu Web

Dalším bodem programu byl blok prezentovaný zástupci JA Alumni - absolventské organizace JA Czech. Tato část byla zaměřená na předání praktických zkušeností s programem JA Firma a soutěží JA Studentská firma roku, veletrh podnikatelských talentů. O zážitky a doporučení z praxe se se studenty podělil prezident JA Alumni a student ČVUT Matěj Kapošváry a také studentky z firmy Nous Vous, která loni zvítězila v kategorii SFF na veletrhu studentských firem v Praze a student z JA Firmy Future Movement, Jiří Švarc. Se studenty se o svou trému i zkušenosti podělila i Nikol Sýkorová, členka JA Firmy Czech-it, která reprezentovala Českou republiku na evropském finále soutěže o nejlepší studentskou firmu v Berlíně. Nikol zdůraznila potřebu studia angličtiny, bez které by se v Berlíně neobešla.

Nous Vous

Děvčata z Nous Vous.

Sdílené zkušenosti ocenil i student Tomáš Mann z Gymnázia Stříbro: "Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit akce pořádané v pondělí 12. 10. 2015 v Praze v prostorách budovy automobilky Hyundai. Hodně jsem se přiučil a teď už dokážu odborně zvládat vést studentskou firmu. Na části semináře, která nesla název "10 věcí, jak být skvělou JA firmou" jsem se dozvěděl, že být znalý v oboru management nestačí, důležité je také znát marketing a pak umět zaujmout zákazníka. Díky dívkám z předchozího ročníku JA firma roku, které nám poradily, jak zaujmout, jak obchodovat a na co si dávat pozor jsem získal zkušenosti, které využiji při své práci. Velmi mne to obohatilo. Společně s dívkami nám velmi sympatický lektor prezentoval desatero základů, které musí každý z nás ovládat, aby mohl plnohodnotně vést podnik a aby se studenská firma stala skvělou a známou. Také povídal o velmi zajímavém projektu jménem JA Alumni, díky kterému student, který se zúčastní programu JA firma  může pokračovat a rozvíjet se jenom s lidmi, kteří o to opravdu stojí a kteří mají stejné zájmy, tak jako já a chtějí se leccos přiučit. Myslím si, že je to skvělý nápad a pomůže to v rozvíjení osobnosti. Jsem velmi rád, že JA firma existuje. Mohu si tak otestovat svoje zkušenosti a schopnosti s vedením firmy a vedením kolektivu."

IMG_1956

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.