Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Podnikaví studenti: Investora umíme získat během čtyř minut

4. 12. 2014   
Podnikaví studenti: Investora umíme získat během čtyř minut

V Americkém centru středoškoláci během interaktivního workshopu na vlastní kůži zjistili, co obnáší vztah mezi podnikatelem a bankou a jak úspěšně oslovit a získat potenciálního partnera pro své podnikání.

Jak jednat s bankou jako začínající podnikatel; podle čeho poznat, která je ta nejvhodnější; může být banka spolehlivým partnerem pro byznys nebo se jedná jen o nutné zlo - těmto tématům se věnoval dopolední blok workshopu pro středoškoláky zapojené do programu JA Firma. Přednášející Helena Port ze Citibank připojila také 10 nejdůležitějších rad od firemních bankéřů pro začínající podnikatele.

Citi -36

V rámci odpoledních aktivit si studenti prošli celým procesem fundraisingu. Vyzkoušeli si, co obnáší proces oslovování potenciálního partnera a dostalo se jim praktických tipů pro mailovou, telefonickou i osobní komunikaci. "Všechny informace byly užitečné, přínos vidím určitě v tom, že jsem si je mohl vyzkoušet v praxi. Pro mě bylo nejdůležitější, že jsem se dozvěděl, jak je důležité zaujmout přímo toho potenciálního sponzora nebo investora osobně, ne se k němu stavět jako k firmě obecně." shrnul své poznatky Tomáš Šindel, prezident jedné ze studentských firem.

Citi -48

Vrcholem workshopu byla "schůzka" s potenciálním investorem nanečisto, kterého se studenti během čtyř minut snažili získat pro své podnikání. Z načerpaných zkušeností mohou nadále těžit, jak dokazují opět slova Tomáše Šindela: "V naší firmě jsme oslovili už okolo 60 firem, z nichž odpověděla zatím třetina, a také už jsme navázali jednání o spolupráci se Světem techniky v Ostravě. Teď náš čekají osobní schůzky, takže jsem moc rád, že jsem si to dnes mohl zkusit nanečisto a navíc se mi dostalo zpětné vazby, kterou v budoucnu určitě využiji."

Citi -85 

Odpoledne zakončil ředitel Amerického centra a zástupce kulturní atašé Velvyslanectví USA Nick Von Mertens, který se studenty pohovořil o podnikání v USA, zejména praktických rozdílem mezi českým a americkým prostředím.

Citi -149

Workshop proběhl v rámci projektu Finanční gramotnost v praxi JA Firem, který realizujeme díky partnerství se Citi Foundation

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.