Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Novým ředitelem JA Czech se stal Martin Smrž

3. 1. 2018   

Martin Smrž převzal českou kancelář mezinárodní neziskové organizace Junior Achievement, o. p. s. po dosavadní výkonné ředitelce Martině Vilmě Kovářové.

 

msmrž maly

 

Nový výkonný ředitel JA Czech Martin Smrž vystudoval College of Marin v USA. Během své bohaté profesní kariéry působil v managementu řady významných společností, například Taylor Nelson Sofres (TNS ze skupiny WPP) či jako marketingový ředitel firmy UPC.

"Vzdělávání mladých je nutné přizpůsobit požadavkům trhu. Je potřeba připravit je na podnikání a práci v 21 století. Mladí lidé jsou naší budoucností. Podnikavost, flexibilita, umění prezentovat a spolupráce uvnitř fluidních týmů jsou dovednosti, které jsou v 21 století potřebné. Všechny tyto dovednosti jsou součástí programu JA Czech. Mým cílem je, aby co nejvíce mladých lidí zažilo podnikatelské aktivity na vlastní kůži a byli připraveni do života. Proto chci dále zvyšovat povědomí o JA aktivitách, zvyšovat počet zapojených škol a současně také zvyšovat počet partnerů a podnikatelů, kterým není příprava mladých lidí do života lhostejná a rádi přiloží ruku k dílu," sdělil nový výkonný ředitel společnosti JA Czech Martin Smrž.

 

O Junior Achievement Czech

Junior Achievement Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je jednou z nejstarších neziskových organizací na světě věnujících se vzdělávání. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů. Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa.

Vzdělávací programy JA Czech v České republice od roku 1992 absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. Programy jsou určeny pro všechny stupně škol - JA Firma - studentská firma roku umožňuje studentům založit si vlastní, reálnou firmu a zkusit podnikání, JA Titan - ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy, JA Manažerem nanečisto -  poskytuje studentům vyzkoušet si jednotlivé podnikatelské strategie, lépe porozumět základním ekonomickým zákonitostem, tržním principům a prohloubit své teoretické znalosti, Social Innovation Relay - studentská firma zaměřená na podnikání v oblasti sociálních služeb.

JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. JA Czech úzce spolupracuje s JA Europe a je členem Stálé Konference Asociací ve Vzdělávání (SKAV). Organizace je financována zejména z darů partnerů.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.