Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Nadaná studentka strávila den v pražské centrále Raiffeisenbank

16. 10. 2015   
Nadaná studentka strávila den v pražské centrále Raiffeisenbank

Šárka Königová, studentka gymnázia Ostrava - Hrabůvka, na začátku října "stínovala" manažery z pražské centrály Raiffeisenbank. Šárka loni v dubnu na veletrhu studentských firem získala cenu Reiffeisenbank Student Leadership Award - cenu pro nejlepšího lídra studentského týmu, jako výhru získala Studentské konto a stínování manažerů v pražské centrále banky. Veletrh studentských firem uspořádala JA Czech, mezinárodní nezisková vzdělávací organizace.

Šárka Königová se v roli pozorovatele zúčastnila Assesement Centra (výběrového řízení) na juniorskou pozici "Bankéř provozu". Společně s Tomášem Rybáčkem, specialistou HR, nahlédla do celkového hodnocení uchazečů. Odpoledne Šárka stínovala Danu Fajmonouvou, Head of People Development & Engagement. Jitka Volková, specialistka interní komunikace, Šárku seznámila se svou běžnou agendou. Šárka se také seznámila s tiskovým mluvčím banky Tomášem Zavoralem.

Šárka Königová by takovou zkušenost doporučila i ostatním studentům: "Stínování předčilo mé očekávání. V průběhu celého dne jsem měla možnost poznat velmi příjemné lidi, které byla zábava sledovat a také radost sdílet s nimi jejich zkušenosti a pracovní povinnosti. Určitě bych stínování doporučila také dalším studentům, aby i oni na vlastní oči viděli, jak to v takové velké společnosti funguje a celkově se tak seznámili s pracovním prostředím firmy a s pracovní náplní konkrétních firemních pozic."

Šárka _jitka Web

Šárka s Jitkou Volkovou, manažerkou interní komunikace Raiffeisenbank. 

Šárka Königová je členkou JA Firmy (studentské firmy) "Czech - it", která obsadila druhé místo v národní soutěži JA Studentská firma roku, veletrh podnikatelských talentů, a letos v létě reprezentovala Českou republiku na mezinárodním finále studentských firem v Berlíně. Šárku a její spolužáky z JA Firmy čeká v říjnu i stínování top evropských manažerů v Bruselu. Tyto akce jsou organizovány neziskovou vzdělávací organizací JA Czech, do jejíchž praktických ekonomických programů se může zapojit kterákoli základní, střední a vysoká škola v České republice.

Šárka Konigová Vítězka Web

Jitka Volková z Raiffeisenbank a Šárka na veletrhu Studentská firma roku letos v dubnu.

 

Stínování manažerů

Smyslem stínování manažera (angl. job shadowing) studentem je vzájemné obohacení - student se stane "stínem" manažera, seznámí se s manažerskou praxí, kterou může porovnat s teoretickými znalostmi získanými ve škole nebo např. v praktických projektech, jako jsou např. JA Firmy. Seznámení se s firemním prostředím a náplní práce jednotlivých profesí může studentům usnadnit jejich rozhodování o volbě povolání nebo výběr dalšího studia.

Pro manažery je stínování studenty příležitostí k seznámení se s myšlením a postoji mladých lidí, kteří mohou být jejich potenciálními zaměstnanci či zákazníky.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.