Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Kniha úvah Tomáše Bati byla v Praze představena na výroční konferenci JA Europe

6. 12. 2016   

Ve dnech 28. - 30. listopadu 2016 jsme měli tu čest hostit v Praze výroční konferenci JA Europe, naší evropské centrály. Naši kolegové z 33 zemí, nejen evropských, ale i z Koreje a USA převzali na zahájení konference v pondělí 28. listopadu v hotelu Grandior nové anglické vydání knihy úvah a projevů Tomáše Bati Reflections and speeches (Úvahy a projevy). S přáním, aby se myšlenky geniálního českého podnikatele dále šířily po celém světě, jim knihu předal ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev společně s europoslankyní Martinou Dlabajovou, která první oficiální anglické vydání nejdůležitějších Baťových myšlenek podpořila.

IMG_0232 - Kopie

Pan Pavel Velev předává knihu projevů a úvah Tomáše Bati paní Virpi  Utrianinen, ředitelce JA Finsko.

Propojení Baťova odkazu s organizací Junior Achievement připomněla ve svém úvodním projevu Caroline Jenner výkonná ředitelka JA Europe. "Tomáš Baťa junior, jediný syn Tomáše Bati, se po emigraci do Kanady setkal s činností JA a po roce 1989 se zasloužil o rozšíření JA do střední a východní Evropy," uvedla C. Jenner. "Baťa mi často říkával, že JA odpovídá baťovské filozofii společensky odpovědného podnikání a rozvoji nejen firmy, ale také celé společnosti.  Nikdy také nezapomněl zmínit, že základem společnosti je výchova nových podnikatelů," zavzpomínala na setkání s Baťou juniorem.

IMG_0037

Caroline Jenner, výkonná ředitelka JA Europe, která úzce spolupracovala s panem Tomášem J. Baťou

"Baťa pocházel ze Zlína stejně jako já. On žil ve své vile s výhledem na tovární areál, já jsem měla v jeho vile sídlo firem a dnes zde sídlí moje poslanecká kancelář. Bydlíme s Tomášem Baťou prostě na jedné adrese. Jeho podnikatelské vize jsou i po sto letech ve Zlíně v lidech velmi silně zakořeněny. Každý z nás byl Baťou nějak ovlivněn. Bez něj by Zlín nebyl Zlínem a město, pokud by nezůstalo navždy jen malým městečkem, by nemělo onoho podnikatelského ducha, který je pro tento kraj tak typický," uvedla při představení knihy Martina Dlabajová.

IMG_0052

Europoslankyně Martina Dlabajová

Knihu v anglické mutaci připravila k vydání Gabriela Culík Končitíková, projektová manažerka Nadace Tomáše Bati. "Tomáš Baťa byl velmi přímý člověk, nepotrpěl si na dlouhé projevy či sepisování memoárů. Většina jeho nadčasových myšlenek je více zachycena v jeho činech, než slovech. Kniha Úvahy a projevy je souborem jeho projevů a dopisů, které během let sesbíral a tematicky setřídil Antonín Cekota - šéfredaktor firemního tisku Baťa. Kniha nabízí možnost jak poznat nejen činy, ale zejména osobnost, myšlení a životní filozofii Tomáše Bati. Životní filozofie Tomáše Bati je založena na pozitivním myšlení a vůli, jak překonávat překážky a motivovat ostatní, proto se kniha těší velké oblibě u čtenářů i dnes", dodala Gabriela Culík Končitíková.

Knihu Reflections and Speeches je možné zakoupit na e-shopu Nadace Tomáše Bati, případně přes email: sekretariat@batova-vila.cz. Cena publikace je 499 Kč/19 euro. 

Fotografie z konference JA Europe si můžete prohlédnout ZDE.

IMG_1313

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.