Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

JA Czech uvedla v České republice unikátní mezinárodní certifikát pro žáky středních škol a učně

26. 6. 2015   
JA Czech uvedla v České republice  unikátní mezinárodní certifikát pro žáky středních škol a učně

Praha 26. června 2015 - Nezisková vzdělávací organizace JA Czech (Junior Achievement, o.p.s.), jejíž českou kancelář založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa, dokončila první rok projektu Certifikát podnikatelských dovedností ESP určený studentům středních škol a učňům. Cílem projektu je poskytnout jeho držitelům výhodu na trhu práce.

V letošním školním roce měli studenti v České republice poprvé šanci absolvovat kompletní vzdělávací proces projektu Certifikát ESP. Z 2204 studentů a učňů zapojených do vzdělávacího programu JA Firma se do projektu Certifikátu ESP přihlásilo 1034, z toho 260 z nich dokončilo celý vzdělávací proces a prošlo online testem. Certifikát podnikatelských dovedností ESP pak získalo 144 z nich.

On-line zkoušku k získání Certifikátu podnikatelských dovedností ESP studenti skládali ve speciálních testovacích centrech v Praze, Ostravě a Olomouci. Prostory pro tento účel laskavě poskytly vysoké školy - Vysoká škola ekonomická v Praze (Fakulta financí a účetnictví), Vysoká škola báňská v Ostravě (Ekonomická fakulta) a Univerzita Palackého v Olomouci (Pedagogická fakulta).

 Fakulty

O projektu Certifikát ESP

Projekt unikátního mezinárodního osvědčení určeného studentům středních škol a učňů usnadní jejich přechod od studií k podnikání či zaměstnání. Projekt běží ve 26 zemích světa a potvrzuje, že jeho držitel má praktické zkušenosti s podnikáním, nezbytné znalosti a dovednosti s ním spojené a je dostatečně kompetentní, aby začal sám podnikat, případně mohl být úspěšně zaměstnán.

Studenti a učni zapojení do projektu čerpají zejména z reálných podnikatelských zkušeností. Během celého procesu se naučí jak přetavit svůj podnikatelský záměr od počátečního nápadu k reálnému produktu či službě. Praktickou cestou tak rozvíjí svou ekonomickou a finanční gramotnost, což je ještě umocněno pravidelnými setkáními s odborníky z praxe, z jejichž zkušeností mohou těžit. Pro získání Certifikátu podnikatelských dovedností ESP musí student absolvovat program JA Firma (1 školní rok), projít sérií sebe-hodnotících dotazníků a složit online zkoušku, ve které prokáží své ekonomické znalosti.

"Vklad do podnikatelského vzdělávání je jedna z nejvyšších návratných investic, jaké Evropa může učinit. Ať už se mladí lidé rozhodnou založit vlastní byznys, či najdou své uplatnění jako zaměstnanci, z podnikatelského vzdělání vytěží znalosti a základní dovednosti jako je kreativita, proaktivní přístup, vytrvalost, schopnost týmové spolupráce a smysl pro zodpovědnost", říká manažerka projektu Certifikát ESP Markéta Javorská z JA Czech.

Iniciátoři projektu: Junior Achievement - Young Enterprise (JA-YE) Europe, největší poskytovatel podnikatelských vzdělávacích programů, s Austrian Federal Economic Chamber (KWO), CSR Europe a Danish Foundation For Entrepreneurship-Young Enterprise (FFE-YE). Projekt je spolufinancován také Evropskou komisí.

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.