Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Inovativní nápady českých studentů obstály v evropské konkurenci

30. 5. 2014   
Inovativní nápady českých studentů obstály v evropské konkurenci

Celkem 75 studentů z 8 evropských zemí (Česká republika, Francie, Německo, Itálie, Polsko, Slovensko, Španělsko, Velká Británie) a 15 dobrovolníků z Hyundai Motor Europe se sešlo na ústředí v Offenbachu, aby završili svojí roční práci na svých podnikatelských projektech. 

Během tohoto školního roku více než 3000 studentů vytvořilo a rozběhlo svou reálnou podnikatelskou činnost, za podpory proškolených pedagogů a konzultantů z Hyundai. Tyto studentské společnosti vyvíjely produkty a služby spojené s automobilovým průmyslem a nejlepší z nich stanuli před odbornou porotou soutěže Hyundai Skills for the Future Award.

Evropskému finále soutěže předcházelo národní kolo, ve kterém nejvíce zabodoval multifunkční hrnek do auta "Multicup", který umí zahřívat i ochladit nápoj uvnitř nádoby. S tímto nápadem přišla JA Studentská společnost Hot & Ice Cup ze SPŠ elektrotechnické a informačních technologií Brno.

"Během fungování naší společnosti jsme se naučili opravdu hodně. Nejen jak pracovat v týmu, vyrovnávat se s různými událostmi, které nevyšly zrovna tak, jak jsme si představovali, ale dostali jsme i spoustu příležitostí účastnit se různých školení, exkurzí, soutěží a přednášek. Neocenitelnou zkušeností bylo také evropské finále, kde jsme mohli naše dovednosti porovnat s ostatními evropskými studenty." okomentovala svou zkušenost Šarlota Šilerová, jejíž firma se probojovala až do nejlepší pětky.

Hoticecup

Na první příčku nakonec dosáhl slovenský tým, kterému výhru zajistila aplikace zaměřená na podporu bezpečného řízení.

"Spolupráce s více než 3000 studenty ze 125 škol a 8 evropských zemí by nebyla možná bez podpory Hyundai Motor Europe. Díky ní jsme mohli středoškolákům předat dovednosti a sebedůvěru tolik potřebnou k tomu, aby uspěli na současném trhu práce. Inspirovat příští generaci inovátorů je možné pouze ve spojení s partnery tohoto typu." uzavřela soutěž Caroline Jenner, výkonná ředitelka JA-YE Europe, do jejíž sítě spadá i česká kancelář Junior Achievement.

Fotogalerii z celého soutěžního klání si můžete prohlédnout zde.

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.