Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Firma PureGum z Prahy se stala Studentskou firmou roku 2017

6. 4. 2017   

Vítězem dvacátého druhého ročníku soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2017 se stala studentská firma PureGum z Gymnázia Duhovka s.r.o. z Prahy. Studenti zabodovali s projektem výroby a prodeje žvýkaček. Druhé místo obsadila studentská firma LAM cuties z Obchodní akademie a SOŠ cestovního ruchu Choceň a jako třetí se umístila studentská firma Clear Way, z.s z Gymnázia Ostrava - Hrabůvka.

Se šekem

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech okomentoval vítěznou firmu a letošní soutěžní veletrh: "Velmi mě potěšila rekordní účast studentských firem na letošním 22. soutěžním veletrhu a také stále se zvyšující úroveň soutěžících. Vítězství získala studentská firma z Gymnázia Duhovka s.r.o. z Prahy, která se osvědčila výbornou znalostí podnikatelských principů, ale také byla schopna zaujmout svým produktem jak zákazníky, tak porotu a zúročit tak své celoroční nasazení."    

PureGum se utkali o vítězství s dalšími 50 studentskými firmami středoškolských studentů z celé České republiky na soutěžním veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 5. dubna 2017 v pražské Galerii Harfa. Veletrh uspořádala nezisková vzdělávací organizace JA Czech a spoluvyhlašovatelem bylo stejně jako v loňském roce Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Radost

Výsledky dalších kategorií naleznete zde.

O programu JA Firma a soutěži  JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU

JA Firma je praktický vzdělávací program pro studenty všech typů středních škol zamřený na podnikatelskou a finanční gramotnost. Letos se do tohoto programu zapojilo 2 002 studentů a 99 vyučujících ze 53 českých středních škol. Celkem v tomto školním roce zkouší reálné podnikání rekordních 200 studentských JA Firem.

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA FIRMA běží v České republice již od roku 1992. Nejčastěji je program zařazován do předmětu aplikovaná ekonomie, ale na některých školách běží mimo školní výuku a studenti na něm pracují výhradně ve svém volném čase.

Studenti v rámci tohoto programu založí vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma tak umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungování obchodní společnosti od jejího založení až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. Studenti se učí nejen všechny nutné administrativní postupy při zakládání firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit společenskou odpovědnost do svého podnikání. V rámci programu se studenti se svými společnostmi mohou přihlásit do soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Program u nás úspěšně běží již více než 20 let.

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.