Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Držitelé Certifikátu podnikatelských dovedností ESP stínovali top manažery a političky v Bruselu

21. 10. 2015   

M_Sojdrova A Sarka Konigova

Europoslankyně Michaela Šojdrová a studentka Šárka Königová

21. října 2015 - Studenti z gymnázia Ostrava Hrabůvka, kteří se loni zapojili do programu JA Firma (studentská firma) neziskové vzdělávací organizace JA Czech, se zúčastnili minulý týden v Bruselu stínování evropských manažerů a politiků v rámci akce Leaders for a Day (čes. lídrem na den). Účasti studentů v tomto projektu předcházelo získání Certifikátu podnikatelských dovedností ESP a online pohovor s manažery neziskové organizace JA Europe, která celou akci pořádala. 

Včetně českých gymnazistů se akce Leaders for a Day zúčastnilo 36 středoškoláků ze 14 evropských zemí. Akci uspořádala nezisková vzdělávací organizace JA Europe se sídlem v Bruselu za podpory Britské obchodní komory v Bruselu a společností Accenture a Microsoft. Stínovanými osobnostmi byli členové Evropské komice, Evropského parlamentu a zástupci společností působících v centru Evropské unie v Bruselu.

Tomáš Šindel, student čtvrtého ročníku gymnázia ocenil setkání s mezinárodním prostředím: "Ve firmě Hill+Knowlton Strategies, kde jsem se svým leaderem Thomasem Tindemansem strávil celý den, pracovali lidé z mnoha různých zemí. Belgičané, Angličané, Francouzi, Američané a spousta dalších. Moc se mi líbilo, jak může být mezinárodní prostředí příjemné. Při každém meetingu byla cítit obrovská energie, vznikala spousta nápadů. I když to byl jen jeden den, dal mi spoustu inspirace a podnětů k zamyšlení o mém dalším osobním směřování."

Tomáš Šindel2

Tomáš Šindel na závěrečném koktejlu.

Ostravští středoškoláci si na vlastní kůži vyzkoušeli agendu evropských manažerů. Ve středu 14. října jako "stíny" absolvovali jejich celodenní bruselský program. Děvčata stínovala české europoslankyně -  Šárka Königová Michaelu Šojdrovou a Nikol Sýkorová Martinu Dlabajovou. Chlapci strávili den s top manažery - Tomáše Krupníka získal Anso Thiré, belgický ředitel obchodního rozvoje společnosti Euroclear a Tomáše Šindela Thomas Tindemans - výkonný ředitel evropské centrály agentury Hill&Knowlton, rovněž Belgičan. Seznam všech stínovaných je k dispozici zde.

Paní Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu si přítomnost studentky pochvalovala: "Šárka byla skvělá, úžasně rychle pochopila, jak to v naší kanceláři chodí a přizpůsobila se našemu rychlému tempu. Doprovázela mě na různých schůzkách, náš program byl opravdu na minuty, ale Šárka to zvládla výborně. Je zářným příkladem toho, jak jsou dnes někteří mladí lidé nesmírně schopní, samostatní a dobře jazykově vybavení. Kéž by takových studentů bylo co nejvíc."

IMG_8542

Michaela Šojdrová

Tomáš Krupník byl nadšený osobností manažera, kterého stínoval: "Pan Anso Thiré, můj lídr, který řídí dvě pobočky firmy a má vystudované tři vysoké školy, je skvělý člověk s obrovskými životními zkušenostmi. Mluvil se mnou jako se sobě rovným a opravdu hodně se o mě zajímal. Ať už o můj rok ve studentské firmě nebo dokonce o mou zálibu v hokeji. Velký dojem na mě udělalo i setkání s jeho kolegou z marketingového oddělení.  Jelikož je to obor, kterému bych se chtěl věnovat, bylo pro mě obrovským přínosem a potvrdilo se to, co už dlouho tuším. Lidi z marketingu jsou na stejné vlně. A kromě toho všeho jsem se přestal stydět mluvit anglicky."

Tomas Krupnik A Anso Thire

 Tomáš Krupník a Anso Thiré,vedoucí rozvoje obchodu společnosti Euroclear

"Moc ráda podporuji motivované mladé studenty, kteří chtějí jít v profesním životě svou vlastní cestou. Vidím v nich tak trochu sama sebe. Nikole přeji hodně úspěchů v JA, ve studiu i v životě," uvedla europoslankyně Martina Dlabajová.

 Nikol Sýkorová A Martina Dlabojová

Nikol Sýkorová s europoslankyní Martinou Dlabajovou

O studentech z Czech - it

Všichni čtyři studenti jsou členy JA Firmy (studentské firmy) Czech-it, se kterou se v dubnu umístili na druhém místě na veletrhu studentských firem v Praze a v červenci reprezentovali Českou republiku na mezinárodním finále v Berlíně. Všichni čtyři získali Certifikát podnikatelských dovedností ESP, který je součástí programu JA Firma.

Studenti jsou letos v maturitním ročníku. Jejich studentská firma na Gymnáziu v Ostravě - Hrabůvce fungovala pod vedením vyučující paní Taťany Szlaurové, která učí program JA Firma na tomto gymnáziu letos již dvacátým rokem.

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.