Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Devítka řečníků to na TEDxZlín rozjela na plný plyn a my byli u toho

20. 10. 2016   

tedx1

Řečníci spolu s pořadateli konference TEDxZlín

V sobotu 15. října se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium konala již tradiční konference TEDxZlín    a JA Czech byla u toho jako partnerská organizace.

Motto letošní konference Na plný plyn se neslo celým programem v nejrůznějších podobách. Během akce se vystřídala devítka řečníků s inspirativními přednáškami.

Program symbolicky odstartoval bývalý pilot formule, závodník, kuchař a podnikatel v jedné osobě - Jan Charouz . Honza ve svém příspěvku zdůraznil, že člověk má být připraven změnit svůj život.

tedx4

Jan Charouz

Zlínský podnikatel Jiří Stodůlka ukázal, jak IT specialisté přešli od počítačů k zemědělství, které využívá obnovitelné zdroje a produkuje především zeleninu ve velmi sofistikovaném a moderním prostředí. Ve světě moderních technologií se pohybuje také Marek Rosa - světový vývojář umělé inteligence, který hledá způsob, jak vyvinout univerzální software, schopný vyrovnat se svou flexibilitou a schopnostmi lidskému mozku.

tedx

Marek Rosa

Velký kontrast k velkolepým vizím představila mladá dokumentaristka Tereza Reková. Ta účastníky konference zavedla do světa hluchoslepých a všem přítomným připomněla, že mezi námi žijí i lidé, kteří jsou ochuzeni o obraz i zvuk. Díky speciálním rekvizitám si lidé mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak omezeně takto nemocní lidé vnímají svět. 

rekova

Tereza Reková

Mezi řečníky byl i Petr Skondrojanis, který má kořeny v Řecku. Již přes 23 let řeší, co je to firemní kultura a jaký má vliv na lidi. Hned v úvodu prezentace přirovnal lidi ve firmách k bateriím s různou voltáží. "Lidé jsou jako baterky. Dodají firmě energii, a když jim dojde, tak jsou nahrazeni novou baterkou."

Velkou obrazovou show si připravil rodák z Uherského Hradiště Petr Slavík, který je dvorním fotografem biatlonové reprezentace. Petr svůj příspěvek nazval "10 věcí, které tě dostanou do repre". 

slavik

Petr Slavík

Přímo ze závodu rallye přijela na TEDxZlín zpěvačka a automobilová závodnice Olga Lounová. Ta přišla s poselstvím, že i sny se mohou plnit. Je potřeba ale věřit sám sobě a jít si za svým cílem.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení showmana Kazmy, který ale tentokrát upustil od svých provokací a předvedl své já v (pro většinu svých fanoušků) nezvyklé podobě. Jeho hlavní myšlenkou bylo, že je třeba si svůj život aktivně řídit sám. "Tohle je život a nic víc už nebude. Není proč čekat a odkládat." Ve své řeči také prozradil, že zlomovým okamžikem bylo zjištění, že trpí nevyléčitelnou nemocí, s níž se musí do konce života potýkat. Ta dala jeho životu nový smysl a také směr.

tedx3

 Kazma

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.