Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

AT&T Aspire Mentoring Academy 26. 11. 2015 ovládla děvčata

1. 12. 2015   
AT&T Aspire Mentoring Academy  26. 11. 2015 ovládla děvčata

Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 se uskutečnil další projektový den AT&T Aspire Mentoring Academy, který pořádají AT&T Česká republika a JA Czech. Tento den byl výjimečný tím, že se jej zúčastnily jenom dívky, kterým bylo ušito na míru zadání.
Úkol tentokrát zněl: Jak posílit genderové vyvážení zaměstnanců v IT firmách jako je AT&T, aneb jak zatraktivnit obor IT pro dívky při volbě svého studia a dalšího profesního zaměření?

V porotě zasedli Jakub Kovalský, HR Country Manager AT&T, Petr Červenka, Network Operations Manager, AT&T a paní Olga Hölzlová, zástupkyně ředitele ze Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno.

Web POROTA

Porotci

Zvítězil Three Force Aka Winning Team (foto úplně nahoře) ve složení: Olga Tošovská ze SPŠ Brno, Linda Listová a Simona Valsová, obě z OA Brno, Kotlářská 9, Kristýna Zvejšková a Pavlína Kramářová, obě z brněnské SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví. Mentorkou týmu byla Zdenka Retamero, Communication Specialist&Training Coordinator z AT&T.

Druhou příčku obsadil tým s názvem WE˂ 3IT, jeho mentorkou byla Kateřina Velká, staffing specialist, a členkami Kateřina Machová a Tereza Salačová, obě ze SPŠ BRNO, Kristýna Neduchalová ze Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, Simona Velčovská a Jitka Matejlíková ze OA Brno.

Web 2. MÍSTO

WE˂ 3IT 

Na třetím místě se umístil tým Number Six, s mentorkou z AT&T Veronikou Polákovou, asistentkou týmu, členkami bronzové skvadry byly Kristýna Zelenková a Kateřina Mikulicová ze SŠ SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, Simona Holanová ze SPŠ Brno, Gabriela Resová a Eva Hučková z brněnské OA.

Web 3. MÍSTO

Number Six

Gratulujeme všem účastníkům a děkujeme skvělým mentorům za spolupráci se studentskými týmy i porotě za jejich spravedlivé rozhodování. Fotografie z akce si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu ZDE.

Web Team

 Budou IT firmy schopny nalákat do svých řad více děvčat?

O projektu s AT&T Aspire Mentoring Academy

Projekt poběží v centrále AT&T v Brně od listopadu do června a jeho součástí je 20 projektových dnů a 5 dnů stínování manažerů AT&T vybranými studenty.
Během projektového dne pracují týmy studentů vedené mentory z AT&T na úkolu, který předem neznali, a byl jim zadán v daný den ráno. Během tohoto procesu si studenti jednak
vyzkouší tzv. měkké dovednosti, jednak se díky mentorovi - odborníkovi blíže seznámí s IT a telekomunikační problematikou.
Odpoledne týmy prezentují svá řešení před porotou. Vybraní nejaktivnější studenti se v následném termínu zúčastní tzv. stínování zaměstnanců AT&T (job shadowing).
Více o projektu si můžete přečíst ZDE.

Web MENTORKY 1

Mentorky z AT&T

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.