Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

22. soutěžní veletrh JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU se blíží

4. 4. 2017   

Soutěžní veletrh se nezadržitelně blíží! Už zítra 5. dubna 2017 budou mít studenti z jednotlivých studentských JA Firem možnost poměřit své síly a vyhrát zajímavé ceny!

22. ročník soutěžního veletrhu JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU se letos uskuteční ve středu 5. dubna 2017 od 10 do 16.30 hodin v obchodním centru Galerie Harfa v Praze 9. Letos se akce se zúčastní rekordní padesátka JA Firem v doprovodu svých vyučujících. Veletrh spoluvyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Záštitu v letošním roce převzal ministr financí Andrej Babiš, Ministerstvo průmyslu a obchodu, primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, starosta Městské části Praha 9 Jan Jarolím a za Asociaci malých a středních podnikatelů předseda představenstva Karel Havlíček. Akce je otevřená veřejnosti, vstup je zdarma.

 Veletrh

Letos se do soutěže o nejlepší studentskou firmu zapojilo 51 z 53 vystavujících studentských JA Firem. Vítězný tým bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále soutěže v červnu v Bruselu (JA Europe Company of the Year Competition 2017). Letošní ročník je teprve třetí v řadě, kdy se studentské firmy představí široké veřejnosti. Prvních 19 ročníků se konalo na akademické půdě.

 

Soutěžní kategorie a zvláštní ceny

Studenti budou letos soutěžit v hlavní kategorii JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, dále budou uděleny zvláštní ceny Nejlepší finanční řízení Citi Foundation, Raiffeisenbank Student Leadership Award, Galerie Harfa nejlepší veletržní stánek, Agrofert Společensky nejpřínosnější firmu roku,  Prague Startup Centre Business Potential Award a JA Alumni Team Spirit Award, tuto cenu tradičně uděluje klub absolventů programů JA Czech.

 

O programu JA Firma a soutěži  "JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU"

Praktický vzdělávací program pro střední školy JA FIRMA běží v České republice již od roku 1992. Nejčastěji je program zařazován do předmětu aplikovaná ekonomie, ale na některých školách běží mimo školní výuku a studenti na něm pracují výhradně ve svém volném čase.

 

Studenti v rámci tohoto programu založí vlastní skutečnou obchodní společnost, která funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma tak umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungování společnosti od jejího založení až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní. Studenti se učí nejen všechny nutné administrativní postupy při zakládání firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit společenskou odpovědnost do svého podnikání. V rámci programu se studenti se svými společnostmi mohou přihlásit do soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Program u nás úspěšně běží již více jak 20 let.

 

O JA Czech

JA Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů.

 

Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. Vzdělávací programy JA Czech v České republice od té doby absolvovalo více než 350 tisíc mladých lidí. JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a pedagogům poskytuje akreditovaná školení. JA Czech je součástí JA Europe a je členem SKAV.

 

Základem vzdělávacího systému JA Czech je propojování světa firem a škol. Organizace je financována zejména z darů partnerů. K nejvýznamnějším patří Bata Shoe Foundation, Citi Foundation, MetLife, Hewlett-Packard Enterprise a Raiffeisenbank. Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczech.cz.

#JAveletrh #JAFirmadne

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.