Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

17 evropských škol získalo v Rize ocenění za podporu podnikatelského vzdělávání TES AWARD 2016

27. 9. 2016   

cisarova

zleva: Ing. Martina Císařová, zástupkyně ředitele Karlínské OA a VOŠE, paní Hana Havránková, velvyslanectví České republiky v Lotyšsku

Karlínská obchodní akademie a VOŠE získala společně s dalšími šestnácti evropskými středními školami TES Award (The Entrepreneurial School Award), ocenění určené školám, které aktivně podporují podnikatelské vzdělávání. Zástupci jednotlivých škol se sešli 22. a 23. září 2016 v lotyšské Rize na druhém ročníku setkání Celebrating Entreprenurship Education in Europe. Karlínskou obchodní akademii zastupovala Ing. Martina Císařová, zástupkyně ředitele a vyučující odborných předmětů. Slavnostního předání ocenění se zúčastnila i paní Hana Havránková, zástupkyně ambasády České republiky v Lotyšsku. Akci zorganizovala evropská nezisková vzdělávací organizace JA Europe.

M. Císařová ocenila možnost setkání a sdílení zkušeností se svými evropskými kolegy: "Osobně si nejvíce cením příležitosti potkat se s inspirativními kolegy z evropských zemí, myslím, že toto setkání může vyústit i v naší přímou spolupráci s některou z evropských škol." Smysl ocenění TES Award vidí Martina Císařová v upozornění na důležitost podnikatelského vzdělávání mladých, protože současný pracovní trh od mladých lidí stále více vyžaduje inovativní a podnikatelské dovednosti.

V nabitém programu se našel i čas na návštěvu české ambasády, kam zavítal i pan Otto Révesz, ředitel  Gymnázia Poštová 9 z Košic, které rovněž získalo cenu TES Award pro školy podporující podnikatelské vzdělávání.

 riga

Ing. Martina Císařová, zástupkyně ředitele Karlínské OA a VOŠE a Otto Révesz, ředitel Gymnázium Poštová 9 z Košic na návštěvě velvyslanectví České republiky v Lotyšsku.

Školy jsou oceňovány za svoji podnikatelskou vizi a vynikající realizaci a zavádění podnikatelského záměru do vyučovacích plánů. Kritéria výběru zahrnují školní strategii pro výuku podnikání, přidělení konkrétních zdrojů, vzdělávání učitelů a zapojení komunity a podnikatelského sektoru. V České republice hodnotí školy česká nezisková organizace JA Czech (Junior Achievement), která je součástí JA Europe. Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech, k volbě karlínské obchodní akademie uvedl: "Tato škola bez obtíží splnila všechna požadovaná kritéria, včetně zapojení komunity do podnikatelského vzdělávání během vynikající konference Be in Karlín zaměřené na společensky prospěšné podnikání, kterou obchodní akademie uspořádala loni na jaře."

Setkání Celebrating Entrepreneurship Education in Europe (Oslava podnikatelského vzdělávání v Evropě) v Rize

Akce zorganizovaná neziskovou vzdělávací organizací JA Europe, se konala za přítomnosti zástupců ministerstev školství, učitelů a ředitelů ze 17 oceněných škol z Belgie, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Německa, Itálie, Lotyšska, Litvy, Malty, Portugalska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Španělska, Turecka a Spojeného království.

Kromě slavnostního předání ocenění byly na programu workshopy pro zástupce škol, prezentace zkušeností absolventů podnikatelských programů z řad studentů a kulatý stůl pro představitele ministerstev. Caroline Jenner, výkonná ředitelka JA Europe, ocenila účast zástupců ministerstev: "Účast reprezentantů ministerstev školství je velkým posunem. Podpora podnikatelské kultury mezi mladými lidmi, je přesně to, po čem volá Evropský parlament. Nejen podnikatelská sféra, ale i další zainteresované strany potřebují rozšířit vzájemnou spolupráci se školami."

Cena The Entrepreneurial School Award přispívá k cílům iniciativy New Skills Agenda for Europe, která byla představena letos v červnu. Sophie Beernaerts, vedoucí oddělení " škol, pedagogů a multilingualismu" při Evropské komisi uvedla: "Je nám ctí podporovat tuto iniciativu založenou na spolupráci - umožní žákům učit se novými způsoby, podporuje učitele mezioborově sdílet a rozvíjet jejich praxi, a povzbuzuje školy v inovacích ve spolupráci s partnery."

TES AWARDS 2016 - Oceněné školy

 1. Belgie - Mater Salvatorisinstituut Kapellen, Kapellen
 2. ČESKÁ REPUBLIKA -  Karlínská obchodní akademie a VOŠE, Praha
 3. Dánsko - Lyngby Gymnasium, Lyngby
 4. Estonsko - Kiviõli 1. Secondary School, Ida-Virumaa
 5. Finsko - Ulvilan lukio, Ulvila
 6. Německo - Pauline-Thoma-Schule, Kolbermoor
 7. Itálie - IIS Pacinotti-Archimede school, Rome
 8. Lotyšsko - Jelgava Spīdola Gymnasium, Jelgava
 9. Litva - Kaunas "Saules" gymnasium, Kaunas
 10. Malta - Kirkop Secondary School, Kirkop
 11. Portugalsko - Agrupamento de Escolas de Alvalade, Lisbon
 12. Rumunsko - Colegiul Economic Partenie, Oradea
 13. Rusko -  Multidisciplinary Lyceum 1799, Moscow
 14. Slovensko - Gymnázium, Poštová 9, Košice
 15. Španělsko - Bell-lloc School, Girona
 16. Turecko - Robert College, Istanbul
 17. Spojené království - Highcrest Academy, High Wycombe
Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.