Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Školy se mohou začít přihlašovat do programů JA Czech

26. 8. 2016   

Srpen 2016 - JA Czech otevřela přihlášky pro mateřské, základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy do svých programů pro školní rok 2016/17. K dispozici jsou i školení pro vyučující. Během loňského školního roku se programů JA Czech zúčastnilo 12 485 žáků a studentů z desítek škol z celé České republiky. Nový školní rok je již 25. rokem činnosti JA Czech u nás.

L 271

Studentská firma EDGA z Gymnázia Kojetín na veletrhu STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2016 letos v dubnu v Galerii Harfa v Praze

Do programů se školy mohou přihlašovat přes web organizace ZDE v průběhu celého  školního roku (od druhého pololetí již na další školní rok). Pro vstup do programů je nutné uhradit symbolické registrační poplatky, např. registrace do programu JA Firma (studentská firma) stojí padesát korun na jednoho žáka a školní rok.

Programy JA Czech:

Mateřské školy

Základní školy

 

Střední školy a vyšší odborné školy

Vysoké školy

JA Moje první peníze

JA Mini firma

JA Firma

JA Podnikatel

 

JA Poznej svoje peníze

JA Poznej svoje peníze a JA e-Ekonomie

JA Etika v podnikání

 

 

JA Titan

JA Titan

 

 

JA Etika v podnikání

Výuka didaktiky programů JA Czech

Programy JA Czech jsou zaměřeny na podnikatelskou a finanční gramotnost, profesní orientaci a na rozvoj tzv. měkkých dovedností (práce v týmu, komunikace, prezentace před publikem atd., závisejí na sociální a emoční inteligenci). Jsou založeny na praktické formě vzdělávání, při které se setkává svět škol se světem skutečného byznysu. Cílem programů je usnadnit mladým lidem vstup na trh práce, volbu povolání nebo výběr dalšího vzdělávání.

Nejrozšířenějším programem JA Czech je JA Firma, který každoročně vrcholí veletrhem studentských firem v Praze a jehož vítězové pak reprezentují Českou republiku na mezinárodním finále v zahraničí. Loni se do tohoto programu zapojilo celkem 1 900 studentů ze 72 středních a základních škol, kteří pod vedením 98 vyučujících založili a provozovali celkem 156 studentských firem.

L 304

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.