Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

Československé studentské týmy soutěžily v Bratislavě

25. 11. 2016   

IChlavni

Juraj Jusko, Relationship manažer Citibank, porotce; Adam Šeda, Michal Nebeský, generální ředitel Citibank v České republice a regionální ředitel pro Českou republiku a Slovensko; Adriana Kuliková, Denisa Balážová, Janka Baleková, Veronika Špaňárová generální ředitelka slovenské pobočky Citibank Europe plc; Renáta Gaálová, Ladislav Chvátal, ředitel rozvoje programů JA Czech, Martin Tauchman a Adam Šepetka, výkonný ředitel JA Slovensko

Studenti zpracovávali téma společenské odpovědnosti banky, zvítězil vzdělávací projekt propojující seniory a studenty středních škol.

Neziskové organizace JA Czech a JA Slovensko uspořádaly dne 9. listopadu 2016 JA Citi International Innovation Camp, jednodenní soutěžně vzdělávací projekt. Akce se zúčastnilo 60 studentů středních škol z Čech a Moravy a stejný počet studentů ze slovenských středních škol. Studenti v šestičlenných týmech za podpory konzultantů ze Citibank Slovensko a Česká republika zpracovávali návrh projektu společenské odpovědnosti Citibank. Akce byla zaměřená na rozvoj tzv. měkkých dovedností studentů a zprostředkování kontaktu mezi nimi a odborníky z praxe. Soutěž proběhla díky podpoře Citi Foundation, firemní nadaci Citibank. Záštitu poskytlo předsednictví Slovenské republiky v Radě Evropské unie, akci zahájila Ingrid Brocková, generální ředitelka Sekce hospodářské spolupráce Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky.

IC

Předsedou odborné poroty byl Michal Nebeský, generální ředitel Citibank v České republice a regionální ředitel pro Českou republiku a Slovensko, který soutěž zhodnotil slovy: "Těší mne, že o mezinárodní JA Citi Innovation Camp byl mezi slovenskými a českými studenty velký zájem, což dokazuje, že podobné projekty zaměřené na rozvoj podnikatelského vzdělávání mladých lidí mají význam. Společensky odpovědné aktivity patří k důležitým hodnotám naší společnosti, proto nás zajímalo, co by na dané téma dokázali vymyslet mladí lidé, kdyby pracovali v globální bance jako je Citi. S výsledkem jsem spokojen a věřím, že i účastníci dnešního dne si odnesli cennou zkušenost pro jejich budoucí profesní život."

Vítězem soutěže se stal tým složený ze studentů: Denisa Balážová, OA Trenčín; Jana Baleková, Střední odborná škola Námestovo; Renáta Gaálová, OA Nevädzova, Bratislava; Adriana Kulikova, Integrovaná střední škola automobilní, Brno, Martin Tauchman, OA Hradec Králové a Adam Šeda, OA Kotlářská Brno. Odborným konzultantem týmu byla za Citibank paní Simona Tóthová. Tým zaujal porotu nápadem a rozpracováním vzdělávacího projektu upevňujícího vztahy mezi seniory a mladou generací. Studenti navrhli, aby mladí pomohli seniorům s pochopením a užíváním nových komunikačních nástrojů a technologií, a senioři by studenty seznamovali s praktickými životními zkušenostmi a s ručními pracemi, jako pletení, vyšívání nebo pečení. 

Denisa Balážová z OA v Trenčíně byla z vítězství nadšená: "Vyhráli jsme určitě díky skvělému týmu. Nečekali jsme, že se tu sejde tak dobrá parta. Překvapilo nás, že zvítězil náš originální nápad, který spočívá v tom, že můžeme pomoci starým lidem". 

Vítězné týmy:

1. místo  

 • Denisa Balážová - OA Trenčín
 • Janka Baleková - Střední odborná škola Námestovo
 • Renáta Gaálová - OA Bratislava
 • Adriana Kulikova - Integrovaná SŠ automobitlní, Brno
 • Adam Šeda - OA, SOŠ knihovnická a VOŠ, Brno
 • Martin Tauchman - OA, SOŠ a JŠ s právem SJZ, Hradec Králové

2. místo

 • Patrik Bindas - EES Soukromé gymnázium Prešov
 • Radka Buvalová - Spojená škola Ružomberok
 • Martin Coufal - Integrovaná SŠ automobilní, Brno
 • Natálie Čermáková - OA, SOŠ a JŠ s právem SJZ,Hradec Králové
 • Prokop Šimeček - SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno
 • Michaela Zemancová - SOŠ vinařsko-ovocnářská, Modra

3. místo

 • Filip Dobrovolný - Gymnázium Brno
 • Júlia Katrincová - OA Bratislava
 • Veronika Kováčiková - Hotelová akademie Brezno
 • Aneta Kristová - SOŠ vinařsko-ovocnářská, Modra
 • Nina Nálezová - OA Bratislava
 • Patrik Uhrín - EES Soukromé gymnázium Prešov

IC

Podívejte se na video z celé akce. 

  video IC

Fotogalerie na facebookových stránkách našich slovenských kolegů  ZDE

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.