Partneři
Baťa
Citi Foundation
Metlife
HPE
ATT
Vyhledávání
Sledujte nás

České studentky na akci Girlz in Tech na univerzitě Ca´ Foscari v Benátkách

22. 8. 2016   

benatky

Studentky z OA v Chrudimi a z Ústí nad Labem s fotkou Gerty Therese Cori, první ženou, která získala Nobelovu cenu

Na konci května se osm studentek z Obchodní akademie v Chrudimi a z Ústí nad Labem zúčastnilo dvoudenní akce Girlz in Tech Europe pořádáné společností Microsoft. Pozvánku do Itálie dívky obdržely díky tomu, že získaly Certifikát podnikatelských dovedností ESP a byla potvrzena jejich aktivní znalost anglického jazyka.

Cílem Girlz in Tech Europe bylo představit děvčatům odvětví souhrnně nazývané STEM (science, technology, engeneering, math - věda, technologie, inženýrství, matematika) a seznámit je s ženami, které v této oblasti dosáhly výrazných úspěchů. Mezi řečníky byla např. Sylvie Laffarge, ředitelka Europe Philanthropies společnosti Microsoft, Caroline Petit, zástupkyně ředitele Regionálního informačního centra Spojených národů (UNRIC) nebo Plamena Dimitrova Cherneva, která podniká v oblasti rozvoje webu a programování. Tématicky byly příspěvky během prvního dne zaměřeny na oblast STEM, byznysu a postavení žen v současném světě.

benatky2

Děvčata spolu s Kate Bellingham, moderátorkou BBC

Každá z delegací jednotlivých zemí dostala přidělenu ženu - vědkyni z dané země, která by mohla být děvčatům vzorem. České skupině byla přidělena paní Gerty Therese Cori, která je první ženou, která získala Nobelovu cenu. Ano, je v tom háček - paní Gerty, dívčím jménem Radnitz pocházela z pražské židovské rodiny. Svých vědeckých úspěchů v oblasti výzkumu funkce hormonů předního laloku hypofýzy při metabolismu cukrů dosáhla v USA, kam s manželem emigrovala v roce 1922. Za objev ve zmíněné oblasti získala G. T. Cori v roce 1947 Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství. Více informací o této pozoruhodné ženě najdete např. ZDE. Jelikož není paní Cori u nás mimo vědecké a lékařské kruhy příliš známá, získala děvčata díky tomuto zadání nové informace nejen z oblasti vědy, ale i historie.

Druhý den byly na programu praktické přednášky a workshopy, nejvíce se děvčatům líbila přednáška Sebastiana Galazza z italského Microsoftu na téma využití matematiky v elektronických "hračkách" a Alessandra Lucchiniho, profesora lingvistiky z university Ca´Foscari na téma "Řekněte Váš příběh v digitálním světě".

benatky3

Na jedné z přednášek akce Girlz in Tech Europe

Díky rozumně koncipovanému programu měla děvčata čas na prohlídku Benátek i ostrova Lido, kde byla většina delegací ubytována. Více informací o Girlz in Tech Europe najdete ZDE. Další fotografie jsou k dispozici v albu na našem facebookovém profilu.

 

Kontaktní údaje

Národní kancelář Praha:
Jungmannova 36/31
110 00 Praha 1

Regionální kancelář Zlín:
Baťova vila, Gahurova 292
760 01 Zlín

 

 

 

Podpořte naše aktivity

 darujmeczQuestionPro supports sample survey questions such as multiple choice, drop-down menu, likert-scale, semantic differential, matrix, constant sum, drag-and-drop, slider-scale, net-promoter scale, and many more question types.